Wpis z mikrobloga

Oderwałem się ostatnio od Heads Upów na kilka dni i postanowiłem sprawdzić jak mi pójdzie w cashówkach (ofc mikrostawki, Nl2).

Jedna z ciekawszych rąk:

Preflop: 6d 6c

SB posts small blind 0,01$, BB posts big blind 0,02$, UTG3 calls, Hero raises for 0,08$, SB call, UTG3 call

Flop (0,26$): 8s 6s 3d

2 checks, Hero checks

Turn (0,26$): 2c

SB check, UTG3 bets 0,04$, Hero raises for 0,12$, SB fold, UTG3 calls

River (0,50$): Qh

UTG3 bets 0,04$, Hero raises for 0,31$, UTG3 3-bets 0,54$, Hero 4-bets 2,35$ and is all-in

Co powiecie? Poza tym, że powinienem raczej betować na flopie for value? I poza tym że UTG3 ma fatalny bet-sizing? Na co byście obstawili oponenta (bez zaglądania w spoiler oczywiście ;] ).

Dokończenie rozdania:


UTG3 shows QQ - Three of a kind; no niestety :(


#wykoppoker #p---r #ocenarak
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DajMinusTemuNaDole: Obstawiałbyś go na QQ tutaj? Ja jak dostałem 3-beta na riverze to obstawiałem go na 2 pary albo overparę, ale nie trójkę. Zresztą, przy wrzuceniu już tylu żetonów i przy trójce musiałem 4-betować. Jednak tutaj tylko QQ mogło mnie zabić, 88 nie miał bo by zapewne zagrał to inaczej.

@inspektor_erektor: Nie mówię że nie, ale na takim czymś właśnie uczymy się najwięcej. Jakbym nie trafił seta to
  • Odpowiedz
@Dawidinho8: Conti bet na flopie nie for value tylko z zasady, dla pokazania siły ręki. Choć tak czy siak byś przewalił sprawę. Gość miał cały czas mocną overparę i to on z Ciebie targał value ;)
  • Odpowiedz
@valdo: No tak, teraz to wiemy, ale wtedy i tak powinienem zagrać for value trafiając swojego secika. W sumie i tak nie widzę żeby on tu się zrzucił kiedykolwiek, chyba że na tym riverze nie trafiłby seta, chociaż i tak zdaje mi się że tak słaby gracz (wnioskuję z bet-sizingu) nie rozstałby się łatwo z overparą.

@inspektor_erektor: No tak, mogłem tego jego 3-beta sprawdzić. Miałem do dołożenia tylko
  • Odpowiedz
@Dawidinho8: Na micro stawkach nie ma sensu slowplayować. Ja sam póżno się tego nauczyłem, ale na micro ZAWSZE TRZEBA BETOWAĆ SETY. Po prostu niemal zawsze tracisz value czekając. Jest masa typów którzy wrzucą Ci stacka z overparą na Twojego seta, a czekając flopa dajesz im szansę coś złapać na tak mokrym boardzie (flush draw +kilka traight drawów). Po prostu mocny bet na flopie i na jego raise (co na pewno
  • Odpowiedz
Co powiecie? Poza tym, że powinienem raczej betować na flopie for value? I poza tym że UTG3 ma fatalny bet-sizing? Na co byście obstawili oponenta (bez zaglądania w spoiler oczywiście ;] ).


@Dawidinho8: Przepraszam, że wpis pod wpisem, ale właśnie doczytałem. Ogólnie w pokerze masz 5 podstawowych leveli:

Level 0: I know
  • Odpowiedz
@hijackcutoff: No tak, przez te Heads Upy trochę mi się zapomniało jak się gra cashówki zwykłe, ale oczywiście masz rację. :)

Z tymi levelami ciekawie to wygląda i chyba rzeczywiście pokrywa się z rzeczywistością. :)
  • Odpowiedz
@Dawidinho8: @Dawidinho8: Dlaczego zakładasz, ze gracz był słaby? Miał na ręce bardzo mocny układ i zagrania typu "pedalski bet" za 1 BB to zwyczajna podpucha, którą Ty - na jego szczęście - łykałeś, bo również miałeś mocną, gotową rękę. Powtórzę raz jeszcze - to on Ciągnął value z Ciebie. To, że typ przyfarcił na riverze to już inna para kaloszy. Nikt o zdrowych zmysłach nie podbija w cashówkach
  • Odpowiedz
@valdo: Nie, nie napisałem nigdzie że to rozdanie zagrałem dobrze. Nawet pisałem że powinienem zagrać je lepiej... tyle że wiedząc co on miał to i tak nic bym nie zrobił. Co najwyżej zestackowałbym się prędzej trafiając seta.

Tak, sądzę że bet-sizing jest na tyle ważnym elementem gry że po nim tez można poznać 'ogarnięcie' gracza. Szczególnie jego limpa PF z QQ. Dobry gracz tak nie rozgrywa takiej ręki. I nie, nie nazywam siebie dobrym graczem bo wiem że żeby grać dobrze to sporo mi brakuje, i dużo nauki przede mną. :)

Reasumując - słaby gracz
  • Odpowiedz