Wpis z mikrobloga

@Schwarzenberger: kolega mi opowiadał kiedyś jak to chyba ktoś z jego rodziny z babcią pojechał na rynek w poszukiwaniu pralki automatycznej w stylu Frania. I podeszli do jednego targowego sprzedawcy co miał tego typu sprzęt chyba z obcym akcentem i babcia pyta czy ma automat, on, że niech za tydzień przyjdzie to będzie miał. Przyjechali za tydzień i pytają, co z automatem, a on ich gdzieś tam zaprasza i pokazuje
  • Odpowiedz
To że ty nie masz takich kontaktów, to nie znaczy, że potencjalni przestępcy nie mają, a w tym jest właśnie problem.


@PanFizyk: Problem, o którym kolega wyżej pisze i ja też kiedyś wspominałem jest taki, że solidna bandyterka broń miała, ma i będzie miała. Natomiast solidna bandyterka, szczególnie w dzisiejszych czasach (a to nie lata 90.) zajmuje się zwykle innym rodzajem przestępczości niż napadanie na sklepy, banki czy ludzi po
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Halbr: moim zdaniem wystarczy wydawać pozwolenia na broń do obrony osobistej PROCEDURALNIE, a nie jak teraz UZNANIOWO, bo możesz przejść wszystkie testy pozytywnie, mieć obycie z bronią a na koniec i tak jedna (xD) osoba może powiedzieć "nie" i nie musi się nawet tłumaczyć :P
  • Odpowiedz
@Koczkozaur: Przypadki strzelania do siebie z legalnej też są marginalne, a jakoś lewusom nie przeszkadza popieranie ograniczeń w dostępie do broni.

Dlaczego przypadki są marginalne? Bo Polacy to nie nyggusy z bronxu i niekoniecznie chcą urządzać strzelaniny. Poza tym w Polsce broń jest jednak legalna i można ją uzyskać po koszcie podobnym lub niższym niż zabawa w wysyłki paczek.

Podejrzewam, że gdyby nie było legalnej drogi dostępu ilość kupionych broni
  • Odpowiedz
@PiSbolszewia: Pomóż mi zrozumieć swój argument. Czyli masz na myśli, że to jest kwestia kulturowa? W sensie przeciwstawiłeś kulturę Polaków kulturze czarnoskórych ze Stanów Zjednoczonych, co wydaje mi się nienajlepszym wyborem, ale rozumiem że chodzi Ci o to, że Polacy mają niechęć do strzelania?
PS Czy ktoś Cię skrzywdził, że z pogardą wypowiadasz się o innych ludziach? Jeśli tak to jest mi przykro z tego powodu.
  • Odpowiedz
zwykły szary człowiek wie jak to zrobić xD


@Schwarzenberger: #!$%@?, człowieku xDDDDDDDDDDDDDDD Pierwszy link z google, zgodnie z Twoją logiką właśnie zostałem terrorystą czy tam #!$%@? wie kim xD Faktycznie, wklepanie jednej frazy w google i wejście w pierwszy link to zadanie nieosiągalne dla przeciętnego człowieka xD
  • Odpowiedz