Wpis z mikrobloga

@salamander-kwarcowy: Można się z nich śmiać, można się na nie #!$%@?ć, ale z drugiej strony...
Moja zmarła w 2008 roku babcia miała 2800 zł emerytury? Dużo? Mało?

Moja babcia, przechodząc na emeryturę mając lat 60, w 1988 roku, miała 96 lat stażu pracy. Nie, nie ma tam pomyłki. Była lekarką i #!$%@?ła na 3 etaty: w szpitalu wojewódzkim, jakiejś przychodni i jako jakiś ekspert w sanepidzie.
Ta... 96 lat stażu pracy
@kurczok: 2800zl netto w ktorym momencie?
Bo ty patrzysz na 2800zl z dzisiejszej perspektywy. W 2008 roku to były naprawde niezłe pieniadze. Mysle ze spokojnie porównywalne do dzisiejszych 5000zł.
Natomiast jestek ciekaw czy te 2800zl nie było słabo waloryzowane i w latach 90 nie wynosiło na dzisiejsze pieniadze jeszcze wiecej.
@OsobaSzczegolnieBliska: mówisz jakby to nie ich pokolenie rządziło po upadku komunizmu. Oni nie byli jakimś marginesem, tylko mainstreamem. To oni urządzili ten kraj i mają dużo zasług ale i dużo mają za uszami.

Mają niskie emerytury ale i tak są w lepszej sytuacji niż masa młodych czy samozatrudnionych i wierz mi jak ci młodzi osiągną wiek emerytalny to bez cudu będą tylko mogli pomarzyć o sytuacji dzisiejszych emerytów.

U nas prawie
Dziwicie się, że te baby z obrazka sądzą, że ta 13a emerytura im się po prostu należy?


@kurczok: Tak. Jak by stare baby nie wybrały władzy która przywraca przywileje wszystkim świętym krowom, to by był hajs na ich emerytury.
@kurczok: Nie wiek po co wyskakujesz z tymi 96latqmi pracy. Nie jestem znawca komunistycznych zasad emerytalnych, ale ile prac na raz sie nie ciagnie to w wolnej polsce placisz ZUS raz wiec jesli nie masz dowodow ze wtedy bylo inaczej to skoncz te biadolenie.

Po drugie nie wierze w te 96 lat stazu pracy. Całe życie zapieprzała? To jest 48lat podwojnego etatu. Wiec musiala by robic non stop podwojny etat, a
@Mattiopl: to jest 35 lat potrójnego.A ściślej: 2x35 + 26 w Sanepidzie. Przy czym, jasne stanowisko eksperckie w sanepidzie nie polegało na tym, że siedziała 8h przy biurku. No, ale co w tym niezwykłego? Mało to jest doniesień o lekarzach co pokopali w kalendarz z przemęczenia?

Ja sobie doskonale zdaję sprawę z czego wynika marność tej emerytury, ale tłumaczę też dlaczego baby z obrazka marudzą, że 13 emerytura im się należy.
@OsobaSzczegolnieBliska: odcięli nie odcieli, siedzieli we wszystkich prawie sejmach po '89, kancelariach, byli prezydentami, sędziami, byli w rządach i spółkach skarbu państwa, uczelniach i kościołach. 3rp to oni, trzeba być debilem żeby wierzyć że to antysystemowcy za których się podają.

To oni tak urządzili ten kraj i teraz próbują zmarnować wszystko co dobre udało się ich pokoleniu wypracować. Chichotem historii jest że do UE i Nato wprowadzali nas postkomuniści a postsolidarność