Wpis z mikrobloga

Cześć, dostałem jakiś czas temu 5k pomocy od państwa i chciałbym to przeznaczyć na nowy komputer. Głównie to do pracy + czasami granie. Jestem programistą Javy i moje podstawowe wymaganie to 32gb ramu.
Oprócz tego dawno nie grałem, bo mój aktualny komputer na to nie pozwala, więc chciałbym w końcu odpalić wiedźmina 3.
Robię też trochę zdjęć amatorski i potrzebuję storage by trzymać trochę RAW.
Skorzystałem z jakiegoś forum z polecanym zestawem, dodałem RAM i hdd i powstało coś takiego:
https://www.x-kom.pl/lista/q2a2ecs63
Co sądzicie? Nada się? Mało się znam na aktualnym hardware, więc będę wdzięczny za wszelkie porady :)
#pcmasterrace #komputery #zestawykomputerowe
  • 8
@ThePawel: udowodnienie że będą to "bieżące koszta prowadzenia działalności" jest karkołomne. Zapłać z tego podatek i ZUS a uzyskane luzy w budżecie przeznacz na co tylko chcesz. Tak jest najbezpieczniej. Ja też sobie chciałem 2080ti sprawić ale osoba mocno siedząca w temacie tarczy sprowadziła mnie na ziemię. Tylko rzeczy nie do podważenia - podatki, daniny i składki bo bedzie kontrola i będzie płacz.
@WujekMalysz11: w dużym skrócie pożyczka była celowa na "bieżące koszta prowadzenia działalności". To jest określenie wysoce nieprecyzyjne, jest podobno więcej niż 1 definicja w prawie i nie ma podane której się trzymać.

Dostałem feedback że taki był cel i że będzie szczegółowo sprawdzane czy dany wydatek jest twoim typowym miesięcznym kosztem.

Czyli bezpieczne są ZUSy, podatki i jakieś rachunki które płacisz regularnie co miesiąc od dłuższego czasu.
Masz abonament na telefon,