Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tą krzywizną soczewek kontaktowych? Myślałam że im mniejsza krzywizna to tym bardziej płaskie. Wiem że liczy się jeszcze średnica. Ale jeśli mamy jedną średnicę a większą i mniejszą krzywizna to które są bardziej płaskie? Bo ja mam duże oczy i już nie mam kasy na okulistów od soczewek a wszystkie mi nie pasują. Nie pasują bo jak nie mrugam to robi mi się mgła, chyba dlatego że soczewka zbyt ciasna, tak myślę. Ole okuliści mówili że ok ale dla mnie nie ok.
I chcę sobie teraz kupować i sprawdzać.
#okulista #optometrysta #optyk #soczewki
  • 2
@Czesterek: Hej! Podaj mi jakie juz przymierzalas to moze dojdziemy co nie tak. I jakie opcje Ci zostaly Czy mgla po mrugnieciu jest na dlugo? Czy ktos robil Ci nadrefrakcje? Czyli majac SK nakladana jest oprawa probna i sprawdza sie czy wiekszy minus potrzebny/ wiekszy plus a moze astygmatyzm
Mam L -2, P -1,75. Mam trochę astygmatyzm na prawe ale okuliści nie przepisują mi okularów z cylindrem.
Mgła jest wtedy kiedy NIE mrugam, jak mrugnę to mam dobry obraz. Ale jakbym nie mrugała to za 30 sekund robi się coraz większa mgła.
Okuliści dawali mi takie:
acuvue advance, krzywizna 8,3
acuvue oasys, krzywizna 8,4
air optix aqua, krzywizna 8,6
Tylko to były 2 tygodniowe lub miesięczne

Jeszcze kupiłam sobie takie taniochy