Wpis z mikrobloga

Pracodawcy to sobie ładnie w #!$%@? lecą. Od pewnego czasu szukam pracy na wakacje. Byłem w przeciągu 1.5 tygodnia w 4 miejscach w które się umówiłem (gastronomia) i tak:

Przychodzę do pierwszego miejsca, okazuje się że rekrutacja już zamknięta. Oczywiście nikt mnie o tym wcześniej telefonicznie nie poinformował.

Drugie miejsce to samo.

Do trzeciego miejsca #!$%@? tramwajami przez 40 min w jedną strone, okazuje się, że znaleźli sobie kandydata na stałe, koleś mnie poinformował, że da mi znać jeśli tamten się nie sprawdzi (oczywiście #!$%@? nie zadzwonił żebym nie musiał się fatygować bo po co)

Czwarte miejsce. Przy wstępnej rozmowie jak rozmawiałem z szefem restauracji przez telefon sam mnie poprosił, żebym w razie rozmyślenia się dał mu znać, więc pewnie sam dobrze wie jakie to jest #!$%@?ące kiedy się z kimś umawiasz a druga osoba nie przychodzi. Przyjeżdżam do restauracyji, okazuje się, że szefa nie ma. Pracownik dzwoni do szefa, mówi że będzie za 20 min. W międzyczasie tamtejsi pracownicy już mi pokazują co i jak wszystko wygląda, wszystko fajnie się zapowiada. Szefunio przyjeżdża po 2h, mówi, że za około 30 min zadzwoni, żeby mnie umówić na próbę na inny dzień, bo dzisiaj nie ma czasu. No i #!$%@? guess what, tyle go widziałem i słyszałem, na wiadomości nie odpowiada.

Ludzie, ja rozumiem, że macie w tych czasach po 5 osób na jedno stanowisko pracy, ale może jebnijcie się w ten durny cymbał i pomyślcie czasem, żeby może zadzwonić wcześniej i powiedzieć jak wygląda sytuacja, a nie z samych siebie i z kandydata debila robicie.
#pracbaza #praca #wakacje #studbaza ##!$%@?
  • 9
  • Odpowiedz
@Verrin: Niestety to w obie strony działa, ile razy taki pracodawca umawia się z człowiekiem a człowiek nie przychodzi... W #!$%@? czasach żyjemy gdzie jeden ma za nic czas drugiego
  • Odpowiedz
@Verrin nie wiem o co chodzi wszyscy tutaj piszą że teraz #!$%@? na rynku pracy a ja mam wrażenie że i tak jest lepiej niż rok temu (no kwiecień 2019) wtedy to była #!$%@?. A teraz przynajmniej patrząc po ofertach pracy to jest ich tak z 4 razy więcej niż rok temu. Także niej wiem czy to jakieś fejki (te oferty teraz) czy po prostu rok temu była taka #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@JakTamCoTam: Eh no nie wiem. Ja szukałem praktycznie od początku czerwca, gdzie dzwoniłem to albo szukali kogoś na stałe albo już nieaktualne. Dzwoniłem np. z 5 razy do ccig gdzie raczej nie ma problemow ze znalezieniem pracy zazwyczaj, teraz nic nie bylo. Nie wiem co rozumiesz przez poważne firmy szczerze mówiąc, nie umawiałem się do jakichś szemranych miejsc. xD Nie wiem, może to ja #!$%@? szukam.
  • Odpowiedz