Wpis z mikrobloga

Ziomki z tagu #iphone #apple mam pytanko.
Kupiłem sobie iphone niedawno i trochę jeszcze w niego nie umiem, mam kilka pytań.

1. Mam maila, spiąłem sobie gmaila. Czasem maile sprawdza zawsze, czasem dopiero jak wejdę w maila i odświeżę ręcznie to dopiero dostaje maile. Nie ograniczałem działania w tle, bateria mi pokazuje że mail działa w tle ileśtam minut. Da się jakoś tak zrobić żebym dostawał maile instant? Siedzę ciągle na wifi i nie działa

2. Powiadomienia - czasem jak zleję powiadomienie albo odrzucę je w lewo, one jakoś tak magicznie się pojawiają po kilku godzinach albo po dniu (jest powiadomienie, później go nie ma, a później magicznie mi się pojawia że wczoraj dokonałem płatność. Powiadomienie albo odrzuciłem albo po prostu olałem).

3. Messenger - zabroniłem apce wydawać dźwięki bo wkurza mnie to plumkanie i mam wrażenie jak by przestał też wibrować na wiadomość. Jest to o tyle problem, że dostaję wiadomości jak mam telefon w kieszeni i o tym nie wiem. Plus czasem dostaję powiadomienie na ekran blokady, a czasem jedynie widzę numerek na ikonce na pulpicie.

Może macie jakiś fajny filmik albo artykuł / poradnik dla początkujących? Trochę się gubię czasem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pzdr

E: Jeszcze jedno mam. W androidzie miałem klawiaturę swype (czy tam swipe) - mazanie paluchem po klawiaturze.
Jak muszę klikać w literki to czuję się jak by mi ktoś na kompie zabrał klawiaturę i kazał pisać myszką. Jest może jakaś spoko alternatywa dla iphona która wspiera język polski?
  • 10
1. Mam maila, spiąłem sobie gmaila. Czasem maile sprawdza zawsze, czasem dopiero jak wejdę w maila i odświeżę ręcznie to dopiero dostaje maile. Nie ograniczałem działania w tle, bateria mi pokazuje że mail działa w tle ileśtam minut. Da się jakoś tak zrobić żebym dostawał maile instant? Siedzę ciągle na wifi i nie działa


@KrojonyAnanas: chyba przez to że gmail nie używa pusha w innych aplikacjach niż ich własna. Możesz zainstalować
Może macie jakiś fajny filmik albo artykuł / poradnik dla początkujących? Trochę się gubię czasem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KrojonyAnanas: a do tego powinieneś mieć apkę Porady i tam jest trochę rzeczy do przyswojenia. I w apce Książki wyszukaj "iPhone podręcznik użytkownika iOS 13.5" to tam jest wszystko rozpisane na 400 stron ;)
@Oastry: 400 stron... jak nie będę mógł spać to poczytam, dzięki :D

chyba przez to że gmail nie używa pusha w innych aplikacjach niż ich własna. Możesz zainstalować apkę gmail to maile będą od razu


@Oastry: dziena, tak zrobię :)

kurczaki pieczone, część moich problemów się rozwiązuje, dzięki! :D
@cotokogo: :3
Da się jakoś tak zrobić żebym dostawał maile instant?

@KrojonyAnanas: w natywnej apce nie, i wydaje mi się, że w żadnej innej niż Gmail też nie, natomiast z drugiej strony wydaje mi się, że Spark ściąga mi maile z Gmaila szybciej niż natywny Mail.

Ad. 2 nie spotkałem się z tym. Może to kwestia danej aplikacji?
Ad. 3 nie pomogę bo mam telefon wyciszony non-stop i nie bawię się w wyłaczanie