Wpis z mikrobloga

Do dziś nie potrafię tego zdzierżyć, jak mogli #!$%@?ć Hobbita tandetnym CGI robiąc z niego Shreka ze śródziemia. Golum w 2001 wyglądał lepiej niż orkowie 10-13 lat później.

Całą magię trylogii zabija to paskudne CGI. Smoki oczywiście rozumiem, trolle też, a nawet orły czy dzikie świnie. Ale z orków zrobili taką taniochę, że przywodzi to na myśl jakąś fanowską produkcję. Co tam się #!$%@?ło, że zdecydowali się na 3D? Ogólnie to CGI w całym filmie ssie, jest okrutnie sztuczne i przez połowę filmu ma się wrażenie, że to naprawdę film animowany

#filmy #kino #zalesie #wladcapierscieni
n.....y - Do dziś nie potrafię tego zdzierżyć, jak mogli #!$%@?ć Hobbita tandetnym CG...

źródło: comment_1594209451yaU3mDg4c4SX71MV0Z7idf.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
@DOgi: @Analfighter: @TheLSC: W takim razie cofam co powiedziałem. Byłem pewien, że to wina kompresji przy dynamicznych scenach. Właściwie to jest wina kompresji, ale nie spodziewałem się, że rzeczywiście użyli GoPro. Świat nie przestanie mnie zadziwiać.
Po namyśle zastanawiam się czy ten wpis Weta Digital, który podlinkował @DOgi: to nie wygłupy. Wspomnieli w końcu o użyciu Painta.
  • Odpowiedz
@nika_blue: Racja. Tu jest materiał o tym. Kiedyś coś o tym przeglądałem, ale chyba nie grzebałem zbyt głęboko, bo myślałem, że zmiany były mniejsze. Jednak oryginały też nie wyglądają najlepiej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Polanin: zmian było właśnie sproro, Jabba miał chyba 4 wersję, zmianiano też niektóre sceny i dźwięki. Niektóre zmiany na plus, ale niektóre niestety na minus (np. że Han strzelił pierwszy).
  • Odpowiedz
@niezwornowazony: mozna w bardzo prosty sposob, kosz produkcji nie przeklada sie na jakosc dizajnu (ktory jest subiektywny, widocznie swiadomie chcieli pojsc tutaj w taka strone, na pewno iteracji bylo tam w cholere i z jakiegos powodu ktos zadecydowal ze idziemy w ta strone) poza tym po lewej to maski i charakteryzacja, po prawej CGI ktore mimo wszystko zawsze bedzie wygladalo gorzej, nie wiem ale do dzisiaj wole ogladac statki w alienie
  • Odpowiedz
@niezwornowazony: dlatego względem Władcy Pierścieni film Hobbit to podfilm. Zresztą Ian McKellen (filmowy Gandalf) bardzo narzekał w Hobbicie, że grał względem zdjęć na greenscreenie, co było parodią dla aktora, żeby grał scenę wobec kukieł, przecież to porażka. Myślę, że Władca Pierścieni jest w tej chwili dość docenionym filmem, ale to jak naprawdę zostanie doceniony to minie jeszcze parę lat. To jak na lata powstawania trylogii (2001-2003) to był film prawie wybitny.
  • Odpowiedz