Wpis z mikrobloga

Mirki gdzie w #wroclaw szukać pracy z dobrymi zarobkami? Mam 27lat, mój łączny staż pracy to prawie 10 lat. Zaczynałem jako pracownik produkcji/ślusarz, później operator cnc (wycinarki laserowe) obecnie prawie od 2 lat jako technolog-programista (programowanie lasera). Zarabiam ledwo 3100 netto... żadnych premii, jedynym plusem jest to że umowa na czas nieokreślony i dobra atmosfera w pracy... Jestem w połowie studiów inżynierskich. Dobija mnie to że znajoma pracująca w aptece ze stażem 3 lata zarabia 2700 a ja po tylu latach ledwo 3100... mam wrażenie że każdy wokół mnie zarabia kolosalnie więcej ode mnie... Wiem, że bóldupie ale chciałbym poznać wasza opinię co o tym sądzicie...

#pracbaza #zarobki #praca #kariera
  • 10
@max27kml: Długoterminowo w poszukiwaniu lepszych zarobków nie zawsze będziesz zmieniał pracę. Bardzo ważne są tzw. umiejętności miękkie. Idź do szefa, powiedz że chciałbyś zarabiać więcej. Zapytaj co musiałoby się zmienić (nie wiem - nowe obowiązki? mniej błędów? jakaś własna inicjatywa, którą możesz zaproponować na polepszenie wydajności firmy?) żebyś wskoczył na wyższy pułap płacowy, np. 4k. Zapytaj czy jest to realne, pogadaj jak człowiek z człowiekiem.
W najgorszym razie dalej będziesz zarabiał
@max27kml > cnc
Zarabiam ledwo 3100 netto... żadnych premii, jedynym plusem jest to że umowa na czas nieokreślony i dobra atmosfera w pracy
mam wrażenie że każdy wokół mnie zarabia kolosalnie więcej ode mnie... #pracbaza #zarobki #praca #kariera

Pierwsze słowo to klucz. #!$%@? zarobki, umowa na czas nieokreślony tylko po to żeby frajer za szybko nie uciekł, kazdy zarabia więcej, idealnie podsumowałeś rakowisko zwane #cnc

A za dwa dni kolejny wykopek sie