Wpis z mikrobloga

Czego używacie do filtrowania wody podczas górskich wędrówek? Noszę ze sobą tabletki do uzdatniania wody, ale chciałam sobie kupić jakiś fajny filtr i wpadła mi w oko taka butelka z wbudowanym, ale wymiennym filtrem od LifeStraw. Kosztuje trochę więcej niż podobne produkty, zastanawiam się czy jakość idzie w parze z ceną. Ogólnie to podczas jednodniowych wędrówek rzadko zużywam tyle wody, żeby filtrować, ale to bardziej z myślą o 2-3 dniowych wycieczkach. Ewentualnie może polecacie inne rozwiązania zamiast butelki? Może takie coś a'la pompki, żeby wypełnić więcej, niż jedną butelkę?

#gory #bushcraft #survival
Aenkill - Czego używacie do filtrowania wody podczas górskich wędrówek? Noszę ze sobą...

źródło: comment_15941541331z5oo5nMLtVjUEw7tT73ks.jpg

Pobierz
  • 9
@Aenkill: jeżeli chcesz sobie przelewać do pustych butelek (albo na nie nakręcać filtr), to polecam SAWYER CARE PLUS. Używam od kilku ładnych lat i nie dostałem jeszcze sraczki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Łatwo się czyści załączoną strzykawką. Jedynie po jakimś czasie pękł mi plastik, który trzyma zatyczkę i przy gwincie załączona torba mi się przedziurawiła. Ale filtr pasuje do większości butelek PET na całym świecie. Możesz
@lofca: @zdzisiek-bula: @gdziemojimbuspiatka: Dzięki za odpowiedzi. Wygląda spoko, tylko mam trochę wątpliwości co do tego "woreczka", bo trochę mi się kojarzy z takimi soczkami w torebkach XD Znalazłam coś, co działa na podobnej zasadzie i można przelewać do innych butelek, ale sama dołączona butelka/woreczek, wygląda chyba bardziej solidnie - Katadyn BeeFree Podobnie wygląda LifeStaw Flex, tylko zastanawiam się, czy można tej butelki użyć do napełniania innych butelek (w
Aenkill - @lofca: @zdzisiek-bula: @gdziemojimbuspiatka: Dzięki za odpowiedzi. Wygląda...

źródło: comment_1594227326sVigroeh4ZdLwfuvNgsLKK.jpg

Pobierz