Wpis z mikrobloga

@Defect: jeśli doświadczony spawacz zarabia 10,41, to znaczy, że ktoś go dyma.
@asique ja przyjechałem już raczej z myślą, że na stałe i póki co się sprawdza. W dodatku nawet fajnie się mieszka na południu nad morzem, gdzie jest więcej słońca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Budo chodzi mi o to, że będąc w UK z ciekawości przeglądałem oferty pracy dla spawaczy i stawki serio są bardzo słabe. 11-15 najczęściej
  • Odpowiedz
@Defect: Coś mi się wydaje, że sprawdziłeś stawki ofert pracy ale przez agencje. Jak jesteś dobry to nawet cleaner bez języka, którego znam osobiście dostał po dwóch tygodniach roboty równą dychę pod Anglikiem, a co dopiero może wyciągnąć specjalista.
  • Odpowiedz
  • 0
@comehugme być może. Przeglądałem Teens stronę tylko na ja tej rzekomo jest najwięcej ogłoszeń. Ale generalnie przez tych 7 lat proporcje cenowe ostro się zmieniły
  • Odpowiedz
@asique: sam wyjechalem 15 lat temu na rok, zarobic na depozyt na mieszkanie w K-k:). Ale przyznam ze mnie ten kraj codziennie denerwuje coraz bardziej, zobaczymy jak przejda wirusa, teraz jestem pewnie na kolejne 5 lat uwiazny przez mortgage, i pewnie ciezko byloby sie spakowac po 20 latach. Dobrze ze paszport EU jest tojest zawsze jakas alternatywa:)
  • Odpowiedz
czy czasami tęsknicie albo żałujecie?


@zexan: jak narazie to nie tesknilem, w polsce jestem raz na rok a nieraz rzadziej. Zyjemy w sredniej wielkosci miescie, mamy tu fajnych znajomych i po prostu dobrze nam sie tu zyje.

Ale tez nigdy nie narzekalem na Polske :)
  • Odpowiedz
@czlowiek_malpa_z_ochrony: no mortgage fixed na 5 lat wiec sa kary przed zbyt szybkim splaceniem (5% w pierwszym roku, 4% w drugim itp). Do tego help to buy loan na 5 lat, no i zbyt szybka sprzedaz po zakupie generuje straty, ogolnie jest opinia ze nie powinno sie brac mortgage jak nie planujemy pomieszkac te 5 lat co najmniej bo koszta przewyzsza zyski.
  • Odpowiedz