Wpis z mikrobloga

Mirki, jaką rakietę do tenisa kupić dla początkującego gracza.

Na razie zagrałem dwa razy aluminiowym syfem, które się zaczęło rozpadać.

I chciałbym wydać na taką rakietę jak najmniej, czyli max 150zł na początek. Nie wiem czy coś używanego się też nadaje?

#tenis
  • 15
@Peterov: Używane niezbyt bezpiecznie kupować przez internet, a nawet w profesjonalnym sklepie możesz dostać uszkodzony sprzęt. Prawidłowo użytkowana rakieta będzie przez lata zachowywała swoje właściwości, ale jedno niefortunne uderzenie np. o kort i szansa na minimalne pęknięcia - które np. wyjdą dopiero przy zmianie naciągu.

W tej cenie możesz dostać Head MX Attitude Elite, albo Tour Light/Dunlop Blaze Pro (oversize). Wszystkie są bardzo lekkie, co nie jest szczególnie komfortowe dla silniejszego
@alhakeem: Przypuszczam, że chciałbym takiej rakiety na dłuższy czas bardziej. Dołożenie maksymalnie tych 50zł to jest max z maxów. Także jeśli masz coś do polecenia to chętnie :)

Jeśli się to przyda to ja chudy, 170/58
@Peterov: po parametrach jakbys patrzyl to waga 285-300g, balans 320 (czyli row o, na srodku) wielkosc 98-100" bedzie ok. Zwroc koniecznie uwage na wielkosc raczki, zeby hyla nie za duza i nie za mala skoro szukasz na dluzej. Ew jesli bedzie za mala mozna probowac nadrabiac owijkami ale po co :) Do 150zl ciezko cos bedzie wybrac ale moze dasz rade :)
@Peterov: kurcze przy tym wzroscie i wadze noze faktycznie lepiej 265g na poczatek. Fakt ze to takie bardziej damskie rakiety ale Ty masz troche damskie gabaryty (bez obrazy). Tylko przy lekkich balans czesto bardziej na glowke idzie i wali sie tym jak lopata :D
@Peterov: No powiedzmy, że mieści się w tym co napisałem. Jak dla mnie trochę za duża główka ale umówmy się, nie robi to aż takiej różnicy. Waga 265g - przy Twojej posturze powinno być ok. Musisz się liczyć z tym, że tą rakietą raczej nie przyp* mocnego serwisu, ale na tym poziomie najważniejsze jest, żeby trafić w kort. Do casualowego grania jak znalazł. Balans 335 - lekko w stronę główki, jednak
@Peterov: zerknij jeszcze na Babolat Evoke, spoko rakieta za około 170 zł (u oficjalnego dystrybutora Babolata w PL cena z rabatem jest widoczna po zalogowaniu). @kefas_safek co Ty byś powiedział o tym Babolacie?
@voot: ale który Babolat Evoke bo jest ich kilka? Ogólnie nie lubię Babolatów ale to każdy ma jakieś tam preferencje. Po tym, co na papierze wygląda podobnie do tego, co Petrov chce kupić. Jeśli chcesz dla siebie zastanów się, czy nie za lekka będzie, Petrov wybiera taką jaką wybiera z uwagi na swoje możliwości fizyczne. Dla większości mężczyzn lepiej będzie mieć rakietę o wadze > 285g.
@kefas_safek: Dziękuję Ci bardzo za pomoc! Bardzo wartościowe Twoje rady :)

Zastanawiam się jeszcze na co zwracać uwagę przed grą, albo w jej trakcie?
Przypuszczam, że na siłkę jeszcze się zapiszę. Po ostatnich grach trochę ból pleców czułem i zakwasy są na rękach.
@Peterov: https://www.tenis.net.pl/miec-plecy-%E2%80%93-byle-zdrowe%E2%80%A6/ <-- tu masz o bólu pleców, może coś pomoże :)

Zastanawiam się jeszcze na co zwracać uwagę przed grą, albo w jej trakcie?


Nie za bardzo rozumiem pytania. Zwróć uwagę na dobrą rozgrzewkę przed i poprawną technikę w trakcie gry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zakwasy na rękach to normalna sprawa dla osób nie ruszających się - przy każdym sporcie pojawiają się zakwasy. W tenisie jedną
@kefas_safek: To przy okazji możesz mi doradzić z rakietą? Obecnie gram Babolatem Evoke 105 (lekka i duża główka) to moja pierwsza rakieta i jedyna jaką grałem, ale że dobrze się nią gra mojej żonie, to myślę o zakupie czegoś dla średnio-zaawansowanych i ewentualnym oddaniu jej babolata.
Dopiero zaczynam grać, mam za sobą pierwsze treningi i kilka meczy, właśnie zapisałem się do ligi amatorskiej więc będzie kiedy przetestować.
Chciałbym zmieścić się w
Chciałbym zmieścić się w kwocie około 400 zł

No tu już zaczynamy wchodzić w fajne sprzęty :)

Head Graphene Touch Speed Elite - w ogóle seria Head Graphene jest w miarę spoko. Tą konkretną nie grałem ale wygląda ok. W sumie nie ma tu za bardzo co komentować. W ogóle wydaje się, że niezła przecena.

Wilson Blade Feel 100 - Bladem grałem przez chwilę (tylko innym) i grało mi się przyjemnie, co