Wpis z mikrobloga

Czy wg was #oswiadczyny / #zareczyny to seksistowski wobec mężczyzn zwyczaj? Chodzi mi o tą całą otoczkę: mężczyzna musi wymyślić cały plan, klęka przed kobietą, stresuje się odrzuceniem itd. Czy takie w ogóle może funkcjonować w rzekomo równouprawnionym społeczeństwie?
#zwiazki #kiciochpyta #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #niebieskiepaski #rozowepaski #dyskryminacjamezczyzn #ankieta
NVX78 - Czy wg was #oswiadczyny / #zareczyny to seksistowski wobec mężczyzn zwyczaj? ...

źródło: comment_15940488034kxki80bABlTmsemxPH5l1.jpg

Pobierz

Czy ten zwyczaj jest seksistowski wobec mężczyzn?

  • różowe paski - TAK, jest seksistowski 4.4% (14)
  • różowe paski - NIE, nie jest seksistowski 12.9% (41)
  • niebieskie paski - TAK, jest seksistowski 58.4% (185)
  • niebieskie paski - NIE, nie jest seksistowski 24.3% (77)

Oddanych głosów: 317

  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NVX78 kurcze, wykopków to chyba wszystko dyskryminuje. Tak to normalnie sobie żyje, a jak spojrzę na wykop to nagle okazuje się że, jako biały hetero mężczyzna, jestem nonstop dyskryminowany xd
Fajny zwyczaj, też na pewno kiedyś to zrobię i szczerze mówiąc nie mogę się doczekać - poczucie że jesteś gotów spedzic z kimś resztę życia musi być świetnym uczuciem, a jeszcze jak wybranka się zgodzi to już w ogóle :)
  • Odpowiedz
@NVX78: Nie jestem pewny.
@Sempaaj: Mogą być ze strony faceta (co nawet jest mi na rękę, bo sam mogę zdecydować kiedy) ale po oświadczynach też bym chciał dostać jakiś prezent na pamiątkę - jeśli płacę za pierścionek - i na pewno bez klękania, równość to podstawa.
  • Odpowiedz
to juz nie mozna poruszac tematyki dyskryminacji mezczyzn, a taka istnieje w polsce nawet czysto prawnie, bo pan @maciasp bedzie tym oburzony?
  • Odpowiedz
@NVX78: Nie widzę tam też nic seksistowskiego. Jeśli już mowa o "równouPRAWNIEniu", to czy ktokolwiek mężczyźnie/kobiecie jakiekolwiek prawo odbiera podczas zaręczyn/oświadczyn? Mężczyzna ma prawo się oświadczyć, ma też prawo tego nie robić. Kobieta ma prawo się zgodzić lub nie. Nie rozumiem szukania w życiu problemów tam gdzie ich nie ma.
  • Odpowiedz
@NVX78:

Zasada określająca czy coś jest seksistowskie jest prosta:
- jeżeli prawo/zwyczaj/tradycja wymaga czegoś od kobiet - seksistowskie;
- jeżeli prawo/zwyczaj/tradycja wymaga czegoś od mężczyzn - nie seksistowskie.

Ważne żeby d-----ć facetom a od kobiet nic nie wymagać.
  • Odpowiedz