Wpis z mikrobloga

Mam Lenovo x230. Chciałem włożyć sobie trochę więcej pamięci bo mam tylko 4GB, a jest drugi slot wolny.
Mogę włożyć tam dowolną kość pamięci? Aby tylko była np:
4 GB DDR3 1600MHz (PC3 12800) RAM SODIMM?

#laptopy #komputery #lenovo #x230
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Odczuwam_Dysonans: ja jak potrzebuję to poleasingowe biorę. Za parę złotych jest taki sprzęt że każdy marketowy wysiada. Najczęściej ThinkPad jakieś biznesowe. Tak się zastanawiam czy już w tego mojego nie włożyć 2x8gb? Powinien jeszcze lepiej śmigać, wydaje mi się że warto. 300zl by wyszło.
  • Odpowiedz
@Gorthin: no ja też raczej polecam poleasingówki. Takie i5 trzeciej generacji jak masz w tym ThinkPadzie w połączeniu z dyskiem SSD spokojnie wystarcza do używania na codzień. Co do RAMu, to raczej bym tyle nie inwestował, o ile rzeczywiście nie używasz czegoś co ten RAM skonsumuje - jak patrzę na wymagania MatLaba to ma zalecane 8GB RAMu i pewnie bardziej mu będzie brakować dedykowanej karty graficznej niż tej pamięci ;)
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: Laptopa poza przeglądaniem internetu i czytaniem pdf używać będę do obliczeń w MatLab( darmowy SMath) oraz do nauki symulacji komputerowych, jak np. Ansys lub coś takiego. Raczej proste modele i złożenia, ale nie chciałbym wydać teraz 70zł a za rok decydować się jednak na wydatek rzędu 300zł za 2x8GB. Chociaż z drugiej strony, 300zł to mniej więcej 1/3 jakiegoś kolejnego laptopa poleasingowego. Ciężki wybór.
  • Odpowiedz
@Gorthin: no moim zdaniem nie wykorzystasz tego na tym sprzęcie. Bo tak jak pisałem MatLab nie wymaga więcej pamięci, sądzę że taki SMath tym bardziej, z kolei programy pokroju współczesnego Ansysa prawdopodobnie nawet nie odpalą się na tym sprzęcie - wymaga owszem, minimum 16GB RAMu, ale wymaga też czterech rdzeni - Ty masz dwa, karty graficznej z 4GB RAMu - Ty masz kartę zintegrowaną na procku, maksymalnie pewnie 512MB RAMu
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: PC stacjonarne już mam. W zasadzie stację roboczą. Dobrze wyposażona. Laptop ma służyć jako przenośny jak jestem poza domem a mam chwilę czasu i mogę się pouczyć. Ale faktycznie nie warto wkładać 300 ponad złotych jak laptop kosztował ok 900 zł ze dwa czy trzy lata temu. Kupię kość 4gb i będzie dużo lepiej( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gorthin: jasne, do jakiś prostych obliczeń i 2D wystarczy, do zaawansowanych programów i tak potrzeba mocniejszego sprzętu więc nie ma co szaleć ;) jak będziesz mógł sobie pozwolić to kupisz kolejną poleasingówkę. Kumpel projektant ma lapka Della któregoś, dosyć wypasiony na swoje czasy, chodzi Solid ale ma też stację roboczą i jednak jak koniecznie nie musi to pracuje na stacji na panoramicznym zakrzywionym monitorze bo komfort i prędkość pracy bez
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: Pewnie :D Co ciekawe na tym moim lapku działają programy graficzne, oraz Ansys. Wszystko się włącza i działa. Kwestia aby były to mniej skomplikowane rzeczy bo inaczej nie wyrabia :D
  • Odpowiedz