Wpis z mikrobloga

@ruum: Mam już jedną pamięć 4GB Samsunga. Więc albo 2x8GB, albo dokupić po prostu 4GB?
Mam SanDisk X110 2.5 7mm 128GB ale szczerze mówiąc nie wiem czy to SSD? Bo z tą nazwą są i takie i takie.
@ruum: Ok super. Widzę, że faktycznie trzeba szukać DDR 1600MHz SO DIMM i powinno pasować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak faktycznie SSD, udało mi się wyjąć i pisze jak wół solid state drive :D
@Gorthin: jak wejdziesz w zakładkę SPD, to będziesz mieć kolejne sloty i detale odnośnie pamięci jakie tam siedzą - m.in model samego modułu RAM - Part Number. Jak to przeklepiesz do googla to znajdziesz konkretną pamięć, jak chcesz dorzucić drugą do pary to najlepiej wziąć taką samą, tego samego producenta, wtedy masz większą szansę że będą chodzić w trybie dual-channel. Aczkolwiek nie jest powiedziane że inna nie będzie, grunt, żeby to
@Gorthin: oznaczenie pamięci jako DDR oznacza Double Data Rate - czyli że dane lecą równocześnie w obie strony. Czyli taktowanie to 800MHz, a efektywne to 1600MHz - i takiej pamięci potrzebujesz i CPU-Z pokazuje prawidłową wartość, mnożysz przez dwa :). Kiedyś były pamięci SDR i stąd to określanie prędkości pamięci na podstawie efektywnej prędkości.
Możesz szukać po allegro wg "m471b5273ch0-ck0" z zaznaczeniem "szukaj w opisach", aczkolwiek widzę że szukając tak na
@Odczuwam_Dysonans: Wielkie dzięki! Tak drogawo wychodzą, bo dobre 300zł, aż tak bardzo nie opłaca się ładować w tego lapka, bo można za te pieniądze kupić jakiś poleasingowy z dobrymi bebechami. Ale te samsungi pewnie dadzą radę. Czasami widać, że brakuje mu mocy do obliczenia czegoś w jakiś kalukatorach typu MatLab (SMath). Stąd upgrade.
@Gorthin: jak 300? W sensie za ile? Jak kupujesz parę i wywalasz starą pamięć, to nie ważne jakiego producenta kupisz. Jak dokupujesz 4GB do pary po modelu no to są od 60zł i o tym mówiłem, że można wyrwać nieopisany modelem moduł pewnie taniej ;)