Wpis z mikrobloga

Obłoki srebrzyste


@Arveit: Obłoki srebrzyste (ang. noctilucent clouds – NLC) – polarne chmury mezosferyczne, są rzadko obserwowanymi chmurami widzianymi w półzmroku przy zmierzchu lub świcie, kiedy słońce jest 6-16 stopni poniżej horyzontu. Najczęściej obserwowane są w pasie pomiędzy 50° i 70° (północnej i południowej szerokości geograficznej).
  • Odpowiedz
@KwasneJablko: nie musisz mi tego tłumaczyć
@hilarzocchi: nie mam takiego obowiązku. Ale wejdź sobie na dowolną astro grupę na fejsie i ludzie co drugi dzień wrzucają tam zdjęcia NLC ( ͡º ͜ʖ͡º) to że ty coś widzisz pierwszy raz w życiu nie znaczy, że inni tak mają.
  • Odpowiedz
@Arveit: Oho.. filozof z dziedziny Astrofizyki się znalazł.. tak się składa ze obserwuje niebo codziennie od kilkunastu lat i tak wyraźnych obłoków srebrzystych jeszcze ani ja ani moi znajomi z większym stażem obserwatorskim nie widzieliśmy .. zachęcam Cię do pochwalenia się swoimi zdjęciami obłoków srebrzystych widocznych w co drugi dzień (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@hilarzocchi: nie robię zdjęć, więc ci ich nie pokażę. Za to zapraszam na grupy astrofotografów, gdzie ludzie co drugi dzień wrzucają. Czasem warto wyjrzec dalej niż czubek własnego nosa. Bez odbioru
  • Odpowiedz