Wpis z mikrobloga

Chce kupić nowy komputer. Niestety będzie to gotowiec bo sam ani nie skompletuje odpowiednich podzespołów ani go nie złożę. Komputer ma służyć głównie do gier typu #leagueoflegends ale fajnie byłoby móc na nim pograć w nowsze tytuły bez problemów. Zakładam, że nie ma co nawet brać pod uwagę gotowców z allegro(może się mylę?). Znalazłem taki oto zestaw na morele https://www.morele.net/komputer-vist-amd-ryzen-7-2700-16-gb-amd-radeon-rx-570-2tb-hdd-240gb-ssd-6492801/ ale nie jestem pewny czy warto. Poświęcę na pc moje ostatnie oszczędności więc nie chciałbym zaliczyc wtopy i kupić jakiś syf. Jakieś inne alternatywy, może inna strona? O Morele w ostatnim czasie krążyły złe opinie. Błagam o pomoc osób, którego mają pojęcie w tym temacie :) Mój budżet to +- 3k.
#morele #komputery #pc #pcmasterrace #pomocy #problem #kiciochpyta #pytanie #zakupy
  • 21
@1kBona9Fides7 tak jak pisal @CeZiK_ dawaj do koszyka coś co Lipton zapodaje i usługa złożenia z tym że polecam bardziej xkom i koszyk podeślij do zrabatuj to jeszcze z 4 dyszki rabatu dostaniesz, zawsze to dostawa i kawałek kwoty za złożenie się zwróci
@1kBona9Fides7: napisz na jakimś forum jaki sprzęt, raczej odradalbym Ci aby wybierali za Ciebie ludzie z X-kom czy z morelee, bo na pewno mają premię za sprzedaż sprzętu więc mogą wciskać to co im się opłaca a nie tobie.

Na spokojnie napisz na kilku forach i poświęć z tydzień na to.

Jak już wybierzesz to niech typy z morele czy xkomu Ci go złożą
@1kBona9Fides7: wchodzisz na PurePc i bierzesz zestaw z ostatniego miesiąca. Tylko musisz sobie dolozyc obudowe ale tak to bierzesz "bestseller" na morele i też będzie ok. + Usługa złożenia.

Serio to jest proste a szkoda kupować gotowców.
@1kBona9Fides7: wydaj ten hajs na dysk SSD m.2 sam kupiłem samung Evo 970 działa prze zajebiście i jest wart każdej złotówki. W sensie zamiast karty sieciowej i napędu, a jak Ci nie przeszkadza to możesz też zabawić się w pirata jeżeli chodzi o Windows.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1kBona9Fides7: podepniesz, na purepc masz link do sklepu z częścią.
Wybierasz płytę główną, na morele wchodzisz do zakładki "specyfikacja" i tam masz "panel tylny" i jest wypisane "rj-45 x" gdzie x to ilość.
(Rj45 tam wpinasz kabel od internetu)

Nie wiem czy są produkowane płyty bez takich złączy :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1kBona9Fides7: spoko, jedna rzecz jescze. Zobacz sobie jakie masz złącze w monitorze i porównaj z załączami na karcie graficznej.

Nowe karty nie mają już np VGA (a starsze monitory tak) i w takim momencie trzeba kupić przejściówkę (chińskie za 5zl na allegro ale nie polecam, oryginalne dobrej jakości ok.50-70zl)