Wpis z mikrobloga

@RomeYY mózg #!$%@? (°° miałem okazję pić Kuby Pastry Stout na Kuźni Piwowarów, i było to najlepsze piwo domowe jakie piłem. Snikers w płynie - a nie wygrał tej kategorii na Kuźni, bo jak mu powiedzieli - nie byli by w stanie powtórzyć tego piwa w browarze ¯_(ツ)_/¯ Wygrał też klasyfikację generalną Pucharu, także mega warsztat.
@dakcts 3 ( ͡º ͜ʖ͡º ) Na 89 piw zgłoszonych w tej kategorii jestem mega zadowolony. Niestety pod piwa chmielone trzeba mieć odpowiedni sprzęt w browarze + linia rozlewnicza. Nie wszędzie nawet można zrobić hop stand (w Olbrachcie np nie da rady). A chmielone Ipki warzone w Cieszynie... ¯_(ツ)_/¯
@dakcts W domu to mam jeszcze tyle żeczy do ulepszenia, że nie wiem od czego zacząć. W zasadzie najsampierw przydało by się kegować lub przynajmniek sztucznie nagazować i rozlać sztucznie nagazowane do butelek. Ale już mi się kończy miejsce w piwnicy, nie mówiąc że kuchnia zaje... cała.
@wertychochlik dziękówa ( ͡º ͜ʖ͡º) Ale szczerze powiedziawszy wychodziły mi lepsze NEIPA ¯_(ツ)_/¯ Wogóle ta warka to przypadek jeśli chodzi o zasyp, bo nigdy nie dałem pale ale, myślałem że mam jeszcze pilsa i 1kg pszenicznego. W sumie to 4kg pale ale, 2pils, 1kg płatkow owsoanych i 1kg pszeniczny. Moje tipy to: nie daje chmielu na 60 minut. 2 albo 3 dawki w 15' 10' 5' ale
@gieneq dzięki, mam jeszcze parę pytań ( ͡º ͜ʖ͡º)
kranówa bez modyfikacji?
jak z zacieraniem, 68 stopni?
jakie combo chmielowe poszło do tej warki?
Do haze daze II planuje podejście niebawem, co powiesz o temperaturkach dobrych dla nich?
@wertychochlik jak wróce do domu to spisze chmielenie. Woda różnie, jak mi sie chce to kupuje Oaze, tutaj była kranówka z dodatkiem łyżeczki gipsu i soli epsom. Zacierałem 40' w 68*C i 20 w 72*C. Hazy Daze puszczam w 18 i po 2 dniach co 1 stopien w góre do 22. Cichą robię w 18-20 stopniach przez 4-5 dnia a później cold crush do 0*C przez 3 dni.