Wpis z mikrobloga

Mirasy oraz @EkspertPKO - czy w najnowszej taryfie „Konto za zero” w banku PKO BP pobierane są jakiekolwiek opłaty za utrzymanie rachunku, jeśli nie weźmie się do niego karty debetowej? Sam rachunek w cenniku jest za 0 zł, a karta żeby była darmowa to trzeba nią wydać ileś tam zł, pytanie czy nie ma haczyka w stylu „konto za darmo, ale tylko jak weźmiesz kartę” (która de facto jest płatna jeśli nie wykona się płatności na określoną kwotę)?

#bankowosc #banki #pko #pkobp
  • 17
@EkspertPKO: rozumiem, już wszystko jasne (prawie).

Dopytam tylko czy jeśli chodzi o konto Aurum i o wpływ 9 tys. zł na konto w miesiącu to zaliczy mi np. wpływ z mojego drugiego konta?

I pytanie nr 2 - czy „obok” konta Aurum, mogę mieć konto „za zero” ale bez karty i na nim trzymać większe pieniądze, a w razie potrzeby przelewać na konto Aurum i płacić z niego kartą? Chodzi o
@kuta_senator, standardowo liczymy tzw. systematyczne wpływy, czyli np. wynagrodzenie. Przelew pomiędzy własnymi rachunkami może nie być zaliczony.
Jeśli chodzi o drugie pytanie, to tak - możesz mieć jednocześnie Konto za Zero i Konto Aurum, i w razie potrzeby przesuwać między nimi pieniądze.
Te 150 tys. nie musi być na koncie Aurum, może być na oddzielnym rachunku. Pełną listę znajdziesz tu:
https://www.pkobp.pl/aktualnosci/komunikaty-klientow/sposob-liczenia-sredniego-salda-depozytow-oraz-wykaz-depozytow-uwzglednianych-do-wyliczenia-sredniego-salda-dla-posiadaczy-rachunkow-oszczednoscioworozliczeniowych-konto-aurum-oraz-konto-platinium-ii/
@EkspertPKO: druga część jest jasna, ale pierwsza nie bardzo. To może być czy będzie czy nie będzie? :)) Chodzi o przelew z konta mojego ale innego banku. Kiedyś jak miałem u Was już raz Aurum i rachunek swojej firmy to przelew z firmowego zaliczał mi się do wpływów na Aurum.
@kuta_senator Co do zasady, definicja systematycznych wpływów zakłada przekazywanie środków bezpośrednio od podmiotów, od których uzyskuje się środki finansowe z tytułu np. wynagrodzenia, emerytury. Jeśli nadawca jest tożsamy z odbiorcą, to nie zostanie to potraktowane jako systematyczny wpływ, wyjątkiem jest tu rzeczywiście przelew z konta firmowego.
@EkspertPKO: pytanie czy przelew z konta firmowego z innego banku ale opatrzonego moim imieniem i nazwiskiem (jednoosobowa DG) oraz nazwą firmy będzie tak traktowany? Bo przelew z konta firmowego mojej firmy właśnie z tego samego banku był traktowany jako systematyczny wpływ.
@EkspertPKO: hej Panie ekspercie :) Od dwóch dni wysłałem kilka zgłoszeń przez Waszą stronę zeby zamówić rozmowę odnośnie konta Aurum i cisza w eterze. Macie jakieś problemy w związku z tą funkcjonalnością?

A jeszcze jedno pytanie odnośnie Waszego serwisu transakcyjnego - czy w iPKO jest coś takiego jak przelewy oczekujące/przyszłe? Mam na myśli to, że załóżmy zlecam przelew o 9, a sesja wychodząca jest np. 10:30, to przez te 1,5h przelew