Wpis z mikrobloga

DAILY REMINDER v2

#polityka #wybory #bekazpisu #tvpis #facebook #ekspe

Zrobiłem eksperyment i wrzuciłem to zdjęcie na facebooka. Chciałem się przekonać jak zareagują na taki post jego użytkownicy. Z racji tego, że mój 'fanpage' jest bardzo mały stwierdziłem, że ustawię reklamę w celach naukowo-społecznych :D Wnioski, są naprawdę ciekawe

Ustawiłem target odbiorcy:
wiek-każdy
płeć-obojętnie
zainteresowania- ekonomia i polityka.
Cel- zaangażowanie (Reklama ustawiona jest tak aby targetować najbardziej angażujących się użytkowników)
koszt - wrzuciłem 10zł dziennie.

WYNIK:
1. Reklama tak ustawiona targetowała głównie ludzi 60+, facebook działa na zasadzie aukcji, więc dla tych ludzi wychodziło najtaniej, najmniejsza konkurencja, więc facebook prezentował im ją najczęściej. Dla ludzi 18-45 to był jakiś promil w wynikach...
2. Ta grupa jest najbardziej angażująca się. Dotarcie do młodych ludzi jest dużo droższe i są mniej skłonni do interakcji.
3. Za 10zł nabiło mi prawie 600 reakcji i 250 udostępnień! kosmos. Oni zamiast ignorować to chcą skomentować nabijają reakcje, wyświetlenia...Każdy kto ma kontakt z reklamami na fb będzie wiedział, że to liczby, są ekstremalnie dobre.

WNIOSKI:
1. Powiem tak- TVP robi robotę w propagandzie bezsprzecznie, ale imho to dopiero facebook to wszystko utrwala i cementuje! To jest jakiś kosmos co tam się dzieje. Starsi ludzie nie umieją w internet nie mają umiejętności filtrowania informacji, nawet doświadczeni internauci często potrafią zgubić czujność więc domyślcie się co tam się musi dziać. Gdyby to było tylko TVP , które ich nastawia w jakimś stopniu to by to było na pewno konfrontowane z najbliższym otoczeniem. Jednak dzięki facebookowi ludzie dostają podwójne potwierdzenie tych informacji, komentują sobie posty poklepują po plecach przez co dużo trudniej z nimi później dyskutować jeżeli żyją w swojej bańce informacyjnej. Starsi ludzie siedzą na facebooku więcej niż młodzi w swoich grupkach! Oni później poszukują tylko potwierdzenia swoich przekonań i informacji, a facebook im to przedstawia...
2. Wydaje mi się, że dla reklamodawców ich profil w ogóle nie istnieje to by tłumaczyło koszt tej akcji... Więc tym bardziej oni żyją tam oderwani od reszty internetu, ignorowani, jednocześnie dzięki internetowi mogący się organizować i mobilizować.
3. Nawet jeżeli pojawi się im na tablicy post z odmiennymi poglądami to go atakują, a ich "znajomi" poklepują ich po plecach zero refleksji.

To jest dramat mam nadzieję, że przejdzie ta ustawa, że z internetu będzie można korzystać z licencją bo inaczej marno to widzę ;) A tak serio to nie mam pomysłu co by można było zrobić, jakąś akcję/kampanie społeczną skierowaną do starszych ludzi w necie(?), tylko, że tam jest taki beton, że nie wiem co by trzeba było zrobić aby jakkolwiek otworzyli oczy...

To tyle wynurzeń na tę chwilę, a dla zainteresowanych jak się sytuacja rozwija to zachęcam do polubienia mojego fanpagu!
Pobierz rysiul86 - DAILY REMINDER v2

#polityka #wybory #bekazpisu #tvpis #facebook #ekspe
...
źródło: comment_1593841925zFclASA8179ebdQliMex0u.jpg
  • 1