Wpis z mikrobloga

Cześć wypokowa grubko ludzi. Pewnie też lubicie #jazdarowerem teraz ładna pogoda, dużo do zwiedzania bo #pojezierzedrawskie
Rozglądam się za rowerem i szukam czegoś czym przejadę się po szosie/asfalcie i nie sprawi$mi to męczarni. Jednak lubię wjeżdżać w Leśnie diukty, szlaki rowerowe prowadzące przez pola, łąki, lasy, poligon ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No nie będzie to ostry off Road. Wiecie. Chill rowerowy z podziwianiem krajobrazu, odwiedzanie pustych wioch. ()

Widełki cenowe to coś koło 1300 zł. Jak by coś było naprawdę dobrze argumentowane i faktycznie warto dołożyć te 300 zł to jestem warte uwagi.

Polecacie jakiś ciekawy rower?

Znajdą się tu jakis spec od #rower #pytanie #mtb #sport
  • 16
  • Odpowiedz
  • 1
@pav_gumis Będzie Ci trudno znaleźć coś w tej cenie, bo wszystko wykupione z powodu zwiększonego popytu i przerwanego łańcucha dostaw związanych z pandemią. Szukaj crossa albo mtb. Marki Kands, Indiana, Lazaro. Może jakiegoś Rometa znajdziesz albo podstawowego RockRidera w Decathlonie. W tym budżecie lepiej szukać roweru na sztywnym widelcu, bo amory, które wkładają to tylko niepotrzebne obciążenie. Na Tym miejscu rozejrzałbym się za 4-5 letnią używką w dobrym stanie. Za 1300
  • Odpowiedz
@4x80: A widzisz, opierałem się na moim T100 gdzie jest 48 x 14-34 i daje radę na podjazdach a nie jestem dzikiem. Nie jest to co prawda taka przyjemność jak korba 34 w kompakcie ale tez OP pisze o chillu z podziwianiem krajobrazu a nie wjeżdżaniu na Stelvio
  • Odpowiedz
  • 0
@Jaroslaw_Keller dzięki, właśnie patrzę i całkiem spoko rowerek.
@4x80 jeśli chodzi o tą korbę, to co z nią? Bo tak czytaM wasze wypowiedzi i wnioskuję, że trzeba większej siły użyć w tym jednośladzie. Górek to w okolicy jest mnóstwo, mniejszych, czy większych podjazdów.

Czyli jak wjadę takim Tribanem do lasu to nic mu nie będzie, abym tylko z drogi nie zjeżdżał?
  • Odpowiedz
Jak to jest z hamulcami, bo tutaj widzę tradycyjne rozwiązanie (szczęki?) a jak to się ma do tarczowych?


@pav_gumis: Zwykłe hamulce są bardzo dobre ewentualnie możesz wymienić na lepsze klocki. Hamulce jak nie są hydrauliczne to mija się z celem ale to nie ten zasięg cenowy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@kasin dopiero dojrzałem Twój post. No właśnie rozglądałem się za Cube AIM. Dość ciekawie wygląda i cena też wyższa, ale czy nie opłaca się dołożyć?
  • Odpowiedz
A powiedzcie mi, jak jest z rowerami MTB?


Rower mtb bardzo dobrze nadaje się na miasto ale nie na jazdę szosową bo to mija się z celem.

Takimi rowerami po asfalcie da się jechać czy to jest właśnie taką męczarnia bo opona grubsza np. 2.1?


Możesz
  • Odpowiedz
@4x80: Do czego chcę

Rozglądam się za rowerem i szukam czegoś czym przejadę się po szosie/asfalcie i nie sprawi$mi to męczarni. Jednak lubię wjeżdżać w Leśnie diukty, szlaki rowerowe prowadzące przez pola, łąki, lasy, poligon ( ͡° ͜ʖ ͡°) No nie będzie to ostry off Road. Wiecie. Chill rowerowy z podziwianiem krajobrazu, odwiedzanie pustych wioch. ()


Szukam jakiejś hybrydy
  • Odpowiedz
@pav_gumis: Przecież to proste, oceń gdzie i z jakimi prędkościami chcesz jeździć i wybór prosty. Górki taki wybór, Mazowsze inny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz