Wpis z mikrobloga

Jeśli Duda wygra te wybory, to niestety raczej nie ma już żadnego ratunku dla Polski.

Nawet największa afera z udziałem polityków Pis im nie zaszkodzi, bo w #tvpis powiedzą, że to kłamstwo i manipulacja i w ogóle niemiecka lub rosyjska propaganda, a ich wyborcy im uwierzą.

Nawet gdy Pis obsadzi resztki niezależnych instytucji swoimi funkcjonariuszami i przejmie pełną kontrolę nad sądami, to też im nic to nie zaszkodzi. W #tvpis powiedzą, że to wszystko w ramach walki z "postkomuną", a ich wyborcy im uwierzą.

Gdy zmienią ordynację wyborczą w kierunku udawanej demokracji, też im to nic nie zaszkodzi. W #tvpis powiedzą, że wreszcie wyeliminowali jakiekolwiek szanse na oszustwa wyborcze, a ich wyborcy im uwierzą.

Gdy będą zamykać lub przejmować wszystkie największe niezależne media, również im nic nie zaszkodzi. W #tvpis powiedzą, że w końcu media będą prawdziwie polskie. A ich wyborcy... wiadomo.

Gdy później będą aresztować polityków opozycji pod bzdurnymi zarzutami, także wizerunek partii pozostanie nietknięty. W #tvpis powiedzą, że wreszcie złodzieje zostali ukarani, a lud będzie się cieszyć.

Gdy będą tłumić protesty, a policja będzie pałować strajkujących, też nic się nie zmieni. W #tvpis nie wspomną nawet o tym słowa lub protestujących będą przedstawiać jako ludzi, którzy nabrali się na niemiecką/rosyjską propagandę i chcą zdestabilizować kraj.

Gdy będą ścigać i karać osoby krytykujące Pis w Internecie, też poparcie im nie spadnie. W #tvpis przedstawią to jako walkę z hejterami i fejk newsami, a ich wyborcy im uwierzą.

Gdy wreszcie Polskę dopadnie kryzys gospodarczy, to rząd obieca waloryzację 500+, kolejną 14stą czy 15stą emeryturę, ulgi dla rolników i lud będzie się cieszyć. Co z tego, że zagraniczne firmy uciekną z naszego kraju, a mali przedsiębiorcy zamkną swoje firmy. Mieszkańcy średnich i większych miast przecież i tak nie są ich wyborcami.

Duża część z tych rzeczy już teraz jest wprowadzana, a mimo tego Pis nadal ma ogromne poparcie. Dalsze dokręcenie śruby i powolne zmienianie ustroju nie zniechęci do Pisu ich zwolenników. Oni to wszystko będą mieć po prostu głęboko w dupie.

Jestem ciekaw jak zestarzeje się mój wpis, ale mam nadzieję, że moje przypuszczenia okażą się błędne. Mam nadzieję, że Polskę da się jeszcze uratować przed dyktaturą.

#polityka #polska #tvpis #bekazprawakow #bekazlewactwa #bekazpisu #4konserwy #neuropa #pis #wybory
  • 9
@Fireon:

Gdy wreszcie Polskę dopadnie kryzys gospodarczy, to rząd obieca waloryzację 500+, kolejną 14stą czy 15stą emeryturę, ulgi dla rolników i lud będzie się cieszyć. Co z tego, że zagraniczne firmy uciekną z naszego kraju, a mali przedsiębiorcy zamkną swoje firmy. Mieszkańcy średnich i większych miast przecież i tak nie są ich wyborcami.


#!$%@? tam, to juz taki etap, ze zadnej waloryzacji nie obiecaja, po prostu koltuni dostana pala milicyjna po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Fireon: chyba nie znasz osobiście żadnego wyborcy PiSu, dla wyborcy PiSu nie liczą się żadne afery, dla wyborcy PiSu nie liczy się to że ceny poszły w górę, czy tam jakaś mityczna "gospodarka" (gospodarka to krowy albo świnie na wsi kurła i #!$%@?) dla wyborcy PiSu liczy się REALNA gotówka, dopóki kasa idzie na konto to wszystko jest git ¯_(ツ)_/¯