Wpis z mikrobloga

Halko, wie ktoś tutaj czy jako właściciel mieszkania dysponujący aktem notarialnym mam prawo odebrać zwykła poleconą przesyłkę z poczty(odbiorcą jest ktoś inny)? Rzecznik PP mówi, że tak ale mi przesyłki wydać nie chcą. Co mogę zrobić? Wzywać policję?
#prawo
  • 13
  • Odpowiedz
@Sanjaya: Ustawa Prawo pocztowe:

Art.37.

2. Przesyłka pocztowa, jeżeli nie jest nadana na poste restante, może być także wydana ze skutkiem doręczenia:

(...)

3) osobie pełnoletniej zamieszkałej razem z adresatem, jeżeli adresat nie złożył w placówce pocztowej zastrzeżenia w zakresie doręczenia przesyłki rejestrowanej lub przekazu pocztowego:

(...)

b) w placówce pocztowej, po złożeniu na piśmie oświadczenia o zamieszkiwaniu razem z adresatem
  • Odpowiedz
Że muszę mieć pełnomocnictwo albo że mam być zameldowany. Pełnomocnictwa dostać nie mogę, zameldowany być mogę ale to się trzeba zameldować
  • Odpowiedz
@Sanjaya:
W prawie pocztowym nic nie ma o zameldowaniu. To już sobie poczta własne prawo tworzy. Skargę napisz czy z naczelnikiem pogadaj. W sumie to nie wiem, co się w takich sytuacjach robi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
Google mi taki tekst znalazł:

Gdyby jednak okazało się, że chociaż spełnimy wszystkie wymogi przewidziane przepisami, a mimo to nadal nie możemy odebrać przesyłki, możemy składać w tych sprawach skargi w formie pisemnej, zarówno w dowolnej placówce pocztowej, jak i na adres mailowy: skargi@centrala.poczta-polska.pl
  • Odpowiedz