Wpis z mikrobloga

Hejka, potrzebuje kogos kto pomoglby mi stawiac pierwsze kroki na gieldzie (zapłace), wrzucilem jakies 13000 zlw kwietniu w boeinga i zarobielm z 1700 euro ale co teraz? :D jestem zielony a we sumie gielda to ciekawy temat i chciałbym się w nim rozwijać
#gielda
  • 13
1. Zainwestuj w książki o podstawach. Przeczytaj, dadzą ci drogowskazy.
2. Nie szukaj nikogo do "pomocy" bo będziesz tylko źródłem zarobku dla tej osoby a nie masz gwarancji że Cię dobrze poprowadzi a w zasadzie jest duże prawdopodobieństwo że Cię wyprowadzi.
3. Dużo czytaj, bądź na bieżąco, interesuj się. Nie inwestuj całości swoich środków w jedną pozycję a tym bardziej tego czego nie jesteś w stanie stracić.
@bakuzlipnika: Poniższe to moja opinia, co prawda poparta tu i ówdzie badaniami i statystykami, ale nie twierdzę, że zjadłam wszystkie rozumy. Weź z tego, co uznasz za słuszne:

Ponieważ niemożliwym jest skutecznie prognozować kursy, wszelcy eksperci od giełdy, zarządzający funduszami inwestycyjnymi itp. mają w długim okresie gorsze wyniki od ogólnego wyniku rynku - małpa rzucająca kostką jest skuteczniejsza (gdyby było inaczej, już dawno byliby bogaci i nie musieliby dla nikogo pracować).