Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć Mircy, zabieram się do kupna laptopa poleasingowego i im dłużej czytam o thinkpadach tym większy mam dylemat. Na razie prowadzi x260 i5-6300U, a tuż za nim t450 i5-5300u i l450 i5-5200u. Jest jeszcze jeden zawodnik, mianowicie t460 też z którąś tam i5 6-tej generacji, z tym że w tym wypadku odrzuca mnie cena (zalałem wczoraj obecnego laptopa i nie chce pchać się duże koszty). Jestem również otwarty na któryś z modeli Della, byleby miał podobne parametry i wydajność. Wracając, dylematy wynikają głównie z takich rzeczy jak ilość slotów ram, rodzaj ram, możliwość wpięcia dodatkowego dysku SSD etc. Liczę na jakieś naprowadzenie z waszej strony, co lepiej kupić, jaką ścieżką podążyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z góry dzięki! Wołam @Pustulka bo ponoć się zna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#laptopy #komputery #pcmasterrace #pustulkowelaptopy #dylemat
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@open-alpha: przejadę się do amso, daleko nie mam i zobaczę, albo jutro będę na kartce rysował 12 cali prostokąt żeby sobie zobrazować ( ͡ ͜ʖ ͡)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@open-alpha: wiadomo, liczę się z zakupem nowej baterii. W obecnym lapku musiałem być nonstop podłączony do prądu, bo 30 minut i kaput. Patrzę teraz na ceny t460 z tym samym procesorem jak w podanej przeze mnie x260 i wygląda to nawet spoko, tylko tego ramu nie jestem pewien. Jak duży jest przeskok między DDR4 a DDR3?
@ja_Yeti: zależy gdzie korzystasz głównie. Jak głównie w domu i od święta poza to mały x2xx jest spoko. W domu podłączasz duży ekran, poza domem łatwiej go przenosić i dłużej pracuje na baterii

Jak to pół na pół lub praca głównie poza domem bez zewnętrznego ekranu - bierz większy
@ja_Yeti: Zastanowiłbym się na latitudami np. 7470 lub dołożeniem i wzięciem elitebooka 840 g5/g6 lub latituda 7490 z 4 rdzeniowym procesorem. Do i7 nie warto dopłacać. Praca na 12-stce to trochę męczarnie. Ciekawa opcja to dell latitude 5470 z 4 rdzeniowym procesoem i nie niskonapięciowym tylko zwykłym z np. 6300hq, 6440hq, 6700hq.
@ja_Yeti: Zastanowiłbym się na latitudami np. 7470 lub dołożeniem i wzięciem elitebooka 840 g5/g6 lub latituda 7490 z 4 rdzeniowym procesorem. Do i7 nie warto dopłacać. Praca na 12-stce to trochę męczarnie. Ciekawa opcja to dell latitude 5470 z 4 rdzeniowym procesoem i nie niskonapięciowym tylko zwykłym z np. 6300hq, 6440hq, 6700hq.


Sam jestem ciekaw jak to w dellu pracuje, bo ja mam takiego HQ w hyperbooku i jest dramat. Mimo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pustulka: @majk3l: powiedzmy że do 1600 złotych, nie chcę dużo wydać. Zdecydowałem się już na t460, a tu kolejne propozycje () Facet ma z polskiej dystrybucji i nie wiem czy to wada czy zaletą. Na pokładzie procek i5-6300u i cieszy mnie podwójny slot na pamięć ram. Zastanawia mnie jednocześnie brak czytnika linii papilarnych na każdym zdjęciu. W ogóle ta t460 występuje w takiej wersji bez?
te procesory nie niskonapięciowe #!$%@?ą się lepszą wydajnością?


@ja_Yeti: tak. Procesory z U na końcu ograniczają taktowanie ze względu na limit TDP.

powiedzmy że do 1600 złotych, nie chcę dużo wydać.


@ja_Yeti: no mówię, po przeanalizowaniu, ja bym wybrał nówkę, ale każdy ma jakieś tam swoje potrzeby.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pustulka: @majk3l: ale mi namieszaliście teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzięki wgl za propozycje i że wam się chciało, jestem bardzo wdzięczny, tylko teraz znowu dylemat, brać thinkpada t460 i5-6300u DDR3 czy właśnie dołożyć trochę i kupić Dell latitude 5470 i5-6440hq DDR4
te procesory nie niskonapięciowe #!$%@?ą się lepszą wydajnością?


@ja_Yeti: Gorszą, 4 fizyczne rdzenie> 2 niskonapięciowe z HT Jeżeli chodzi o wydajność to wiadomo, że lepszym wyborem będzie 5470 z 6440hq.
tak. Procesory z U na końcu ograniczają taktowanie ze względu na limit TDP.

@ja_Yeti: Pardon, literówka. Miało by nie, a nie tak.

Słuchaj @Pustulka, on wie o co biega.

Kwestia tylko taka, że o ile w przypadku desktopa potężna maszyna może być cicha, tak w przypadku laptopa imo nie ma szans, dlatego istnieją właśnie procesory z U (żeby zapewnić rozsądną wydajność przy niskim poborze energii = względnie kulturalnej pracy.