Wpis z mikrobloga

Szanowny Państwo, kochani moi, że tak sobie pozwolę zacytować podlaskiego prezydenta, poszukuję odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, a wiele źródeł podaje różne (często sprzeczne informacje), stąd też może wy będziecie znali konkretną odpowiedź. W sierpniu po raz kolejny cisnę na Ukrainę i znajomi mnie poprosili o przywiezienie Heetsów w różnych, niedostępnych u nas smakach. Problem w tym, że nie wiem ile mogę tego legalnie przewieźć, żeby nie dochodzić się z celnikami. Będę leciał samolotem, wiem, że tam są jakieś inne, większe limity niż przez drogę lądową. Pytanie tylko ile rzeczywiście jestem w stanie stamtąd przywieźć. Jedni mówią, że to nie jest objęte żadną akcyzą i można wieźć ile się chce (średnio chce mi się w to wierzyć), inni mówią, że można przywieźć maksymalnie 40 gramów na łeb (to już prędzej, ale czemu limit podany w gramaturze?) a jeszcze inni twierdzą, że jest jak ze zwykłymi papierosami, czyli max 40 sztuk. Ktoś się orientuje, wie ile tego można faktycznie przywieźć? I gdzie najlepiej tego szukać, typowe spożywczaki czy coś branżowego? Sorki, nowociota here, paliłem tylko normalne kiepy a i to już dawno temu rzuciłem, więc się nie orientuję jak to teraz wygląda. #iqos #heets #ukraina #kijow #podatki #przemyt #prawo
  • 8
@Nemrod: W listopadzie 2019 miała wejść podwyżka akcyzy i w sumie weszła, tylko jak to zwykle u nas - weszła podwyżka akcyzy na coś, czego nie ma. Fizycznie widzę nie ma akcyzy ani na urządzenia ani na tytoń, bo to się kwalifikuje jako jakiś tam produkt nowatorski niby i w porównaniu do klasycznego kiepa sporo się różni, więc na to akcyzy nie wprowadzili. Natomiast w podwyżce ujęli to jako produkt do