Wpis z mikrobloga

  • 1
@patrol411 dla wydawców to będzie dobra okazja do podniesienia cen. Niestety, ale koszt tworzenia gier aaa cały czas się zwiększa. Konsumenci jak zawsze zagłosują portfelami i większość będzie miała w dupie te kilkadziesiąt złotych różnicy.

Ciekawi mnie jak będzie wyglądała cena abonamentów np gamepass. Jak przyjdzie nam zapłacić za grę 300 zlotych, to te 4 dychy miesięcznie za sporą bibliotekę gier już nie wygląda tak źle.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@patrol411: koszty produkcji są ogromne, a gry od 30 lat kosztują tyle samo, więc nie byłoby to zaskoczeniem.

Ja podejrzewam, że nie podrożeją, duża konkurencja plus abonamenty robią swoje.

Nowy odsłona 2K to niewielkie napracowanko, więc tu po prostu zwykła chęć wydojenia ile się da, zwłaszcza że nie ma konkurencji a gra to symulator kasyna.
  • Odpowiedz
@Policjant997: cieszmy się, ale prędzej czy później to się zmieni. Jak nowa generacja wyjdzie z cenami na poziomie 60$ to będzie spoko, ale to będzie 70$ to nie będzie to dla mnie zaskoczenie po prostu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@patrol411: ceny muszą pójść w górę chociażby ze względu na inflację. Nawet jak spojrzymy na bardzo wąski zakres czasu, czyli od premiery obecnej generacji konsol to różnica w wartości pieniądza jest spora.
Jeszcze niedawno ktoś tu wrzucił ankietę z wyciętą moją wypowiedzią, że gry są za tanie. Tak są za tanie dla wydawców. Dla konsumentów zawsze będą za drogie, nawet gdyby kosztowały połowę tego co obecnie.
Obecną, niska cena gier odejdzie
sodomek - @patrol411: ceny muszą pójść w górę chociażby ze względu na inflację. Nawet...

źródło: comment_1593702437bVIHgxygINRbey0BJPKlLT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@sodomek Gracze nie pozwolą na przebicie ceny 60$. Podniesienie cen mialoby sens 2010 roku. Tworcy mimo tej samej ceny gier w 2020 zarabiają więcej nawet mimo mniejszej sprzedaży. Zgadnij na czym ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Policjant997: oczywiście że na mikrotransakcjach i płatnych DLC ale nie to jest problemem. Jedne gry sobie poradzą w takim modelu sprzedaży inne już niekoniecznie. Na dobrej pozycji (ale wcale nie jest tutaj kolorowo) są gry z trybami sieciowymi na zdecydowanie gorszej wielkie gry AAA z samym trybem single-player bo tutaj jest zdecydowanie trudniej zachęcić graczy do kupna DLC, przyczyn jest wiele jedną z nich jest to, że gracze nie kończą gier
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gaelwyn: jasne że tak. Celowo pominąłem ten szczegół że w Polsce płacimy za gry 23% VAT co jest złodziejstwem, gra za którą płacimy 200 zł bez podatku kosztuje o 46 złotych mniej. No ale tutaj jakiś wpływ na to mamy ale jak idziemy do wyborów to nic się nie zmienia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gaelwyn: ale akceptujemy utrzymanie obecnych stawek, głosujemy na tych którzy tych podatków nie zamierzają obniżyć a 23% to jest kradzież w biały dzień. No ale dosyć polityki bo się brzydzę tym tematem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@patrol411:

Wystarczy kupować wersje pudełkowe i mieć gdzieś rosnące ceny.
Pamiętam te gadki, że przyszłość to wersje cyfrowe bo będą sporo tańsze ze względu na brak całej logistyki, tłoczenia, pudełkek, marży dla sklepów, tiaaa.. ;)
  • Odpowiedz