Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@troglodyta_erudyta: dokładnie, dla mnie te testy to trochę jak sprawa z horoskopami, są tak napisane aby trafić w jak największy target, który będzie identyfikował się z treścią.

Chyba nie ma lepszego sposobu, niż zdobywanie samoświadomości na własny temat. Obserwowaniu siebie, własnych myśli, dynamiki rozwoju i tego jak nasze czyny i słowa są odbierane przez ludzi wokół. Chyba żaden test tego za nas nie załatwi.

Oczywiście, one potrafią być pomocne, ale dynamika
gówno mówi o nas, a nie dużo. Ludzie lubią się szufladkować i dać się opisywać prosto i zwięźle, a często potem chwalą się przez resztę życia, że oni są ENTJ czy inny ENTP, bo to ich "doskonale" kategoryzuje.


Potrzeba przynależności jest istotna. Mnie natomiast zaskoczyło że są subreddity poszczególnych osobowości!

Na przestrzeni kilku lat po raz kolejny wypełniłem ten gównotest z ciekawości i po raz kolejny wyszedł mi inny wynik ¯\(ツ)/¯


@
Test robiłem z kilka lat temu, dużo się zmieniłem od tego czasu, a nawet jestem pewien że zaznaczałem czasami skrajnie inne odpowiedzi. Wynik wyszedł ten sam. Widzę też, że ludzie mają tendencje do gloryfikowania przynależności do małej grupy społeczeństwa jak np 4 %, choć nikt nie zauważył ze przy 16 osobowościach średnio wychodzi nieco ponad 6 % na jeden typ. Ja jedynie jestem zadowolony, że moje suwaki nie są w okolicach 50
Pobierz
źródło: comment_1593683237lJH8NTkcq2KWUUXyjzXMm5.jpg