Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałem zainwestować oszczędności + kredyt w nieruchomość. Sytuacja przedstawia się w taki sposób, że potrzebuję kąta na 5-6 lat, a później nieruchomość poszłaby pod wynajem. I w związku z tym widzę 3 możliwości:
a) kupuję mieszkanie w pobliżu uczelni żeby w przeszłości wynająć studentom
b) kupuję duże mieszkanie w mniej obleganej lokalizacji i spokojnej okolicy
c) kupuję dom szeregowy

Jeżeli chodzi o lokalizację to nie mam problemu i mogę mieszkać wszędzie, ale mam problem z mieszkaniem w bloku.
Mam traumę związaną z mieszkaniem w wielkiej płycie. Hałas i ogólny brak prywatności, bo mogłem podsłuchiwać sąsiadów przez sufit i ściany. A to bez jakiegoś większego wysiłku, bo dźwięk wpada do uszu i tyle. Już nie mówiąc o hałasach z łazienki i płaczu dziecka z 2-3 pięter wyżej.
Czy sytuacja wygląda tak samo w nowym budownictwie?

Czy jest sens kupować dom szeregowy pod wynajem? Która z tych opcji jest najlepsza?
#nieruchomosci #najem #mieszkanie #czestochowa #inwestycje

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5efcc32e15d9fcf7250f0270
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[===.....................................] 9% (20zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!

Która opcja?

  • -A 59.7% (40)
  • -B 22.4% (15)
  • -C 17.9% (12)

Oddanych głosów: 67

  • 9
Jeżeli chodzi o lokalizację to nie mam problemu i mogę mieszkać wszędzie, ale mam problem z mieszkaniem w bloku.


@AnonimoweMirkoWyznania: skoro ma byc to na wynajem (za jakis czas) to kupuj tak jakbys sam mial je wynajmowac. Dom na zadupiu nie wyglada zbyt atrakcyjnie. Mieszkanie obok uczelni wynajmiesz bez problemu.
Możesz kupić mieszkanie na samej górze, to przynajmniej nikt Ci nie bedzie tupał ;)


@edzie:
Mieszkam w bloku na 3 piętrze i pracuję na zmianę popołudniową, 28lvl here.
W pewną sobotę, starszy ode mnie sąsiad ok. 40lvl, mieszkający piętro pode mną, z którym zawsze utrzymywałem dobre stosunki (dzień dobry i te sprawy), nawarczał na mnie, że dziennie przeze mnie chodzi niewyspany i wnerwiony, bo jak ja kładę się spać późno w
Kupno mieszkania by wynajmować je studentom to imho strzał w kolano. Chata bardzo szybko zmieni się w imprezową melinę, a kaucją można sobie najwyżej wytrzeć dupę jak już się zesrasz kiedy złota rączka Janusz zagęga za remoncik dużo polskich dinarów. Tak więc odpowiedź „B” ostatecznie bez kół ratunkowych.