Wpis z mikrobloga

W obliczu nadchodzacej drugiej tury wyborow, logicznym z punktu widzenia wyborcy Konfederacji jest zaglosowanie na Prezydenta Trzaskowskiego. Tu chodzi o jawny pragmatyzm decyzji, a nie sympatie polityczne:

1. Rozbija to monopol PiS w rzadzie + PiS prezydent
2. Daje szanse na przyspieszone wybory w sejmie, gdzie wyborcy oslabionego PiSu beda szukac alternatywy w Konfederacji
3. Prezydent Trzaskowski zawetuje finansowanie TVPiS, dzieki czemu PiS straci szanse na sianie klamliwej i przasnej propagandy na taka skale, jak czyni to obecnie (a jest to chyba 70% ich sukcesu popularnosci)
4. Jako zwierzchnik Sil Zbrojnych, prezydent Trzaskowski dostanie dostep do dokumentow, pokazujacych dramatyczna skale zaniedban w Wojsku Polskim, ktore to zostana udostepnione opinii publicznej - te patologie trzeba naprawiac OD RAZU!
5. Trzaskowski bedzie zobowiazany za glosy poparcia puscic oko dla Konfederacji - tutaj mysle o pomysle, ktory spodobalby sie wszystkim Polakom, tylko nie PiSowi - obnizenia kwoty wolnej od podatku. Jak to zrobic? Prezydent + Senat maja moc wnioskowac o rozpisanie referendum z wiazacym prawem. Wiec moze Trzaskowski upiec 2 pieczenie na jednym ogniu:
- przyjac popularne spolecznie w referendum rozporzadzenie o podwyzszeniu kwoty wolnej od podatku
- oslabic PiS, bo beda musieli wreszcie znalezc na to pieniadze z budzetu, bo przeciez nie przyznaja sie, ze ich nie maja, pewnie okroja wiec jakies programy socjalne na kupowanie swoich glosow. A to znow wzbudzi niezadowolenia ich wyborcow, ktorzy odwroca sie w kierunku Konfederacji.

#bekazpisu #wybory #konfederacja #takaprawda #polityka
J.....s - W obliczu nadchodzacej drugiej tury wyborow, logicznym z punktu widzenia wy...

źródło: comment_1593591829NnCCqPKukU1jRju6vlWNRr.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
@Royal_Email: Nie, gdyby "Żaden z powyższych" dostał ponad 50% głosów to musiałyby być rozpisane nowe wybory bez tych 2 kandydatów. Czemu mamy wybierać spośród takich pokracznych kandydatów?
  • Odpowiedz
Stagnacja i wstyd.

Wstyd przed czym, bo takiego wstyd jak Duda żaden inny prezydent nam nie przyniósł na świecie swoimi występami i wypowiedziami homofobicznymi, więc nie wiem co ty za #!$%@?ę z logiki i rzeczywistości robisz.

Co do stagnacji to też nie mam pojęcia o czym ty gadasz. Polska do chyba drugi najszybciej rozwijający się kraj na świcie od upadku komunizmu, za czasów PO szybowaliśmy praktycznie w każdych rankingach rozwoju i poziomu
  • Odpowiedz
@Jud-Suss

1. Zgoda - to jest największy plus.
2. I tutaj widzę zagrożenie we wzmocnieniu duopolu PISPO, bo nie oszukujmy się, media są w rękach tych partii, a jak widać po ostatnich X lat batalii, kto ma media, ten wygrywa. A teraz patrząc na Trzaskowskiego, będzie wręcz przeciwnie, podchwycili już, od Konfederacji kwestie podatków (ostatnio Trzaskowski lansuje się na nie podpisywaniu podwyżek podatków) i jakiś tam "pozór" wolnorynkowego podejścia, co dodatkowo odciągnie do PO sporą część elektoratu Konfederacji, która da się naiwnie oszukać.
3. Tego już nie może zrobić.
4.
  • Odpowiedz
@Mikka Milka to co wypisujesz to brednie. Po 12 lipca już z baranami z wykopu nie trzeba będzie się użerać.
Sram na LGBT, blm oraz wiedz jakie było bezrobocie za po i jakie były afery. Teraz nie jest świetnie, ale nie ma co narzekać. Miej swoje zdanie i żyj i zryj. Polska to nie wykop. Tutaj sobie możesz popisać, a życie pokazuje całkiem coś innego.
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Jak Wy się wysilacie na to żeby kilka punktów dlaczego warto zagłosować za Rafałem xDDD Ten gość jest w polityce tak długo że udowodnił już tyle razy że jest takim samym partyjniakiem jak Duda że tego się nie da ukryć. Gość nigdy się nie wyłamał poza klucz platformy, nie ma za grosz przyzwoitości i nigdy nie próbował być jakimś mediatorem między środowiskami. Te argumenty to jest takie życzeniowe myślenie
  • Odpowiedz
@Pivoo: W pewnym momencie trzeba po prostu zacisnąć zęby i zagłosować na mniejsze zło. Zagłosować nie za kimś, ale przeciwko komuś - przeciwko Andrzejowi Dudzie. Ktoś tym prezydentem musi zostać, zdecydowanie lepiej, by był nim człowiek, który nie doprowadzi do monopolizacji władzy, w wymusi na PiS-ie szukanie kompromisów i wspólnych stanowisk.
  • Odpowiedz
Daje szanse na przyspieszone wybory w sejmie, gdzie wyborcy oslabionego PiSu beda szukac alternatywy w Konfederacji


@Jud-Suss: Tak, Konfa poprze Trzaska a później PiSowcy z wdzięczności zagłosują na Konfę. Ty myślisz że gadasz do kompletnych idiotów? xDDD

Najlepsze dla Konfy jest NIE BYCIE OBWINIANYM ZA CZYNY ANI DUDY ANI TRZASKA!!!
  • Odpowiedz
Jako zwierzchnik Sil Zbrojnych, prezydent Trzaskowski dostanie dostep do dokumentow, pokazujacych dramatyczna skale zaniedban w Wojsku Polskim, ktore to zostana udostepnione opinii publicznej - te patologie trzeba naprawiac OD RAZU!


@Jud-Suss: Ta, na pewno się odważy. xD
Prędzej wylewu dostanie niż to zrobi. Przecież to miernota. xDD
  • Odpowiedz
i żyj i zryj.

Przecież to motto PISu.

i jakie były afery

O #!$%@? mniejsze niż machlojki z maseczkami, respiratorami i 70 milionami wydanymi na karty do głosowania na wybory, które się nie odbyły, za które nikt nie odpowie? A to tylko te głośne z ostatnich paru miesięcy.

jakie
  • Odpowiedz
@maczeta858: rozwala mnie to że ostre konserwy wyzywają wyborców konfy, że chcą zagłosować na trzaska, i myślą że to wszystko neuropa, no ale tak to jest, jak się tkwi ciągle w syndromie oblężonej twierdzy
  • Odpowiedz
@TetraHydroCanabinol: Trzaskowski nie jest mniejszym złem. Oboje są równie źli. W tej chwili dla Polski najważniejsze jest zastopowanie bezsensownego rozdawnictwa i podatkowej grabieży klasy średniej. Trzaskowski że swoim programem remontowym i 1000zl dla dzieci z mniejszych miast to jest tragedia dla Polski. Powiedz mi, jak mam zagłosować na coś takiego? Bo sądy? Bo trybunał? Bo trójpodział władzy? Bo autorytaryzm? Znam te argumenty, ale swoim głosem nie mam zamiaru przyczyniać się
  • Odpowiedz