Wpis z mikrobloga

W obliczu nadchodzacej drugiej tury wyborow, logicznym z punktu widzenia wyborcy Konfederacji jest zaglosowanie na Prezydenta Trzaskowskiego. Tu chodzi o jawny pragmatyzm decyzji, a nie sympatie polityczne:

1. Rozbija to monopol PiS w rzadzie + PiS prezydent
2. Daje szanse na przyspieszone wybory w sejmie, gdzie wyborcy oslabionego PiSu beda szukac alternatywy w Konfederacji
3. Prezydent Trzaskowski zawetuje finansowanie TVPiS, dzieki czemu PiS straci szanse na sianie klamliwej i przasnej propagandy na taka skale, jak czyni to obecnie (a jest to chyba 70% ich sukcesu popularnosci)
4. Jako zwierzchnik Sil Zbrojnych, prezydent Trzaskowski dostanie dostep do dokumentow, pokazujacych dramatyczna skale zaniedban w Wojsku Polskim, ktore to zostana udostepnione opinii publicznej - te patologie trzeba naprawiac OD RAZU!
5. Trzaskowski bedzie zobowiazany za glosy poparcia puscic oko dla Konfederacji - tutaj mysle o pomysle, ktory spodobalby sie wszystkim Polakom, tylko nie PiSowi - obnizenia kwoty wolnej od podatku. Jak to zrobic? Prezydent + Senat maja moc wnioskowac o rozpisanie referendum z wiazacym prawem. Wiec moze Trzaskowski upiec 2 pieczenie na jednym ogniu:
- przyjac popularne spolecznie w referendum rozporzadzenie o podwyzszeniu kwoty wolnej od podatku
- oslabic PiS, bo beda musieli wreszcie znalezc na to pieniadze z budzetu, bo przeciez nie przyznaja sie, ze ich nie maja, pewnie okroja wiec jakies programy socjalne na kupowanie swoich glosow. A to znow wzbudzi niezadowolenia ich wyborcow, ktorzy odwroca sie w kierunku Konfederacji.

#bekazpisu #wybory #konfederacja #takaprawda #polityka
J.....s - W obliczu nadchodzacej drugiej tury wyborow, logicznym z punktu widzenia wy...

źródło: comment_1593591829NnCCqPKukU1jRju6vlWNRr.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Dobra analiza. Miałem podobne przemyślenia. Obawiam się że PiS zacznie grać na emocjach i będą sprowadzać wybór Trzaskowskiego do LGBT i wyborcy Konfy zamiast racjonalnie podejść do sprawy, to zagłosują za Dudą.
  • Odpowiedz
@Jud-Suss prędzej usunę konto niż zagłosuje na kogoś z PO. Po 10 latach ich rządów obiecałem sobie, że nigdy tego nie zrobię i słowa zamierzam dotrzymać. Nie wiem jak miałbym później sobie w oczy spojrzeć po czymś takim.

  • Odpowiedz
Dodam jeszcze, że wcale nie jest logicznym dla wyborcy konfederacji głosowanie na człowieka, który nazywa go faszystom i czynnie bierze udział w politycznej marginalizacji, a nawet sugeruje delegalizacje tej partii.
  • Odpowiedz
@Jud-Suss ja głosowałem na bosaka a teraz pójdę na Dudę. Lepszy kaczor, niż wychowanek Sorosa. Czaskowski to drugi Tusk. Stagnacja i wstyd.
12 lipca już będzie po problemie i nam nadzieję, że POKO się rozpadnie....
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: @Hound: @MinnieMouse0:

O czym wy mówicie panowie i panie. Konfederacja to typowa partia opozycyjna. Ich największą bolączką byłoby zdobycie realnego wpływu na politykę, bo wtedy trzebaby zacząć coś robić i wziąć odpowiedzialność za swoje czyny. A jak sie nie robi nic poza krytykowaniem z trybuny to wygląda sie na mądrego i oświeconego, nikt nie wytyka błędów bo nic nie robiąc nie da sie ich popełnić,
  • Odpowiedz
  • 2
@Jud-Suss "> cytowany tekst 4. Jako zwierzchnik Sil Zbrojnych, prezydent Trzaskowski dostanie dostep do dokumentow, pokazujacych dramatyczna skale zaniedban w Wojsku Polskim, ktore to zostana udostepnione opinii publicznej - te patologie trzeba naprawiac OD RAZU!"

Skąd wiesz, że w WP występuje dramatyczna skala zaniedbań? Masz dostęp do dokumentów które miałby dostać prezydent?
  • Odpowiedz