Wpis z mikrobloga

W obliczu nadchodzacej drugiej tury wyborow, logicznym z punktu widzenia wyborcy Konfederacji jest zaglosowanie na Prezydenta Trzaskowskiego. Tu chodzi o jawny pragmatyzm decyzji, a nie sympatie polityczne:

1. Rozbija to monopol PiS w rzadzie + PiS prezydent
2. Daje szanse na przyspieszone wybory w sejmie, gdzie wyborcy oslabionego PiSu beda szukac alternatywy w Konfederacji
3. Prezydent Trzaskowski zawetuje finansowanie TVPiS, dzieki czemu PiS straci szanse na sianie klamliwej i przasnej propagandy na taka skale, jak czyni to obecnie (a jest to chyba 70% ich sukcesu popularnosci)
4. Jako zwierzchnik Sil Zbrojnych, prezydent Trzaskowski dostanie dostep do dokumentow, pokazujacych dramatyczna skale zaniedban w Wojsku Polskim, ktore to zostana udostepnione opinii publicznej - te patologie trzeba naprawiac OD RAZU!
5. Trzaskowski bedzie zobowiazany za glosy poparcia puscic oko dla Konfederacji - tutaj mysle o pomysle, ktory spodobalby sie wszystkim Polakom, tylko nie PiSowi - obnizenia kwoty wolnej od podatku. Jak to zrobic? Prezydent + Senat maja moc wnioskowac o rozpisanie referendum z wiazacym prawem. Wiec moze Trzaskowski upiec 2 pieczenie na jednym ogniu:
- przyjac popularne spolecznie w referendum rozporzadzenie o podwyzszeniu kwoty wolnej od podatku
- oslabic PiS, bo beda musieli wreszcie znalezc na to pieniadze z budzetu, bo przeciez nie przyznaja sie, ze ich nie maja, pewnie okroja wiec jakies programy socjalne na kupowanie swoich glosow. A to znow wzbudzi niezadowolenia ich wyborcow, ktorzy odwroca sie w kierunku Konfederacji.

#bekazpisu #wybory #konfederacja #takaprawda #polityka
J.....s - W obliczu nadchodzacej drugiej tury wyborow, logicznym z punktu widzenia wy...

źródło: comment_1593591829NnCCqPKukU1jRju6vlWNRr.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Cała moja rodzina głosuje na Konfederację i Bosaka, teraz wszyscy zagłosujemy na Trzaskowskiego, głównie z wypisanych właśnie powodów. Chociaż z ogromnym niesmakiem, po tym jak blokował marsze niepodległości i uznawał rodziny z flakami za faszystów. Chciałbym aby PIS utracił na tyle poparcia na rzecz konfy, by musiał z nią wejść w koalicję. Wygrana Trzaskowskiego na pewno by w tym pomogła.
  • Odpowiedz
@Jud-Suss:
Ja #!$%@? XD PO to jakaś alternatywa jest XD daliście się wkręcić w rządową propagandę PO-PiS, którą sobie tylko wywołali żeby to wyżej wymieniony układ pozostał przy władzy. Z Hołownią Bosakiem druga tura Dudy byłaby ciężka. Dlatego Pis puścił Trzask. Nagle nie było w sondażach 4 % jak Kidawa, tylko 30 % bo ładna buzia Trzaskowskiego #!$%@? z poglądami xD

by PiS dawal coraz wiecej socjalu leniom umyslowym, ktorzy na nich glosuja, to faktycznie nie idzcie na wybory, albo glosujcie na Dude

#!$%@? tymi hasełkami a sprawdź sobie kto proponował 500 plus na każde dziecko i 13
  • Odpowiedz
@rickroll:

a jak za 3 lata KO wygra wybory parlamentarne to pozwolą funkcjonować 'faszystom" z konfederacji?


Mam nadzieję, że #!$%@?ą nacjonalistów. Do części liberalnej gospodarczo nic nie mam, poza tym Korwin jest fajnym pajacem i robi niezłą bekę dla
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Chyba, że: Czaskowski wygrywa a PiS wchodzi w koalicję z PSLem i Konfą coś im tam odpalając bo dokładnie tyle posłów potrzeba do obalenia prezydenckiego veta.
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: NO ALE JEŻELI MAM WYBIERAĆ MIĘDZY JEDNYM ZŁEM A DRUGIM TO WOLE NIE WYBIERAĆ WCALE, TAG BYŁO W TEJ GRZE WIEŚMIN, GERALD DUMA POLSKA TO ZROBIE I TAK JA I NAWET ZAPOMNIAŁEM ŻE I TAK ZAWSZE NA KOŃCU PODEJMOWAŁ DECYZJE ALE WUJ TAKI CYTAT ŁADNY

  • Odpowiedz
5. Trzaskowski bedzie zobowiazany za glosy poparcia puscic oko dla Konfederacji - tutaj mysle o pomysle, ktory spodobalby sie wszystkim Polakom, tylko nie PiSowi - obnizenia kwoty wolnej od podatku. Jak to zrobic? Prezydent + Senat maja moc wnioskowac o rozpisanie referendum z wiazacym prawem. Wiec moze Trzaskowski upiec 2 pieczenie na jednym ogniu:


@Jud-Suss: Już to widzę, za jaki czas do mnie napiszesz i przeprosisz, że kłamałeś?
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Nie, z punktu widzenia wyborcy Konfederacji NIE jest logiczne głosowanie na typa który rząda zakazu Marszów Niepodległości, wyzywa nas od faszystów i żąda sprowadzania "uchodzców" i przywilejów dla ZBOCZENCÓW. Do tego jest z PO, czego chyba w ogóle nie trzeba komentować.

HA TFU NA CIEBIE PROPAGANDZISTO I NA TWOJEGO TĘCZOWEGO RAFALALKA
  • Odpowiedz
@Jegwan:

Nie, z punktu widzenia wyborcy Konfederacji NIE jest logiczne głosowanie na typa który rząda zakazu Marszów Niepodległości, wyzywa nas od faszystów i żąda sprowadzania "uchodzców" i przywilejów dla ZBOCZENCÓW.


Zgadzam się.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jud-Suss: Przede wszystkim PiS zrobi wszystko by zaorać Konfederacje. Dla nich nie może być nic po prawej stronie. Konfederacja powoli ale zyskuje kolejnych wyborców, najłatwiej pozyskać jej nowe dusze właśnie z PiSu. W ich mniemaniu mogą być jedyną konserwatywną siłą w kraju. I tak jak rozwalcowali LPR i Samoobronę, tak jak rozmontowali wiejski elektorat PSL i zeżarli Kukiz15, tak będą chcieli załatwić Konfederacje.
Głosowanie na PiS, mimo iż (być może)
  • Odpowiedz