Wpis z mikrobloga

"Wam się oczy otworzą, kiedy mi się zamkną"

Drodzy Konfederaci. Ostatni rok pokazał, że idea wolnościowa i patriotyczna zyskuje w Polsce poparcie i połączenie środowisk narodowych, konserwatywnych i libertariańskich dało stabilizację i stały, powolny wzrost.
Wielu z Was być może sukces upatruje w długo wyczekiwanym porozumieniu ponad podziałami. Niektórzy być może wierzą, że postawienie na kandydata spokojnego, który tonuje nastroje, dało taki wynik.
Ja jednak uważam, że podstawą sukcesu jest coś, co jest ewenementem w dzisiejszej polityce, coś co jest wyśmiewane jako przestarzałe i nieefektywne w ustroju demokratycznym. To coś, co wielu z nas porzuciło lub chciało porzucić.
To postawa jednego człowieka, w mojej opinii przyszłego ojca zmian, który pozostanie bohaterem prawdopodobnie niedocenianym, tak jak nie docenia się dziś Romana Dmowskiego. Będziemy stawiać pomniki Bosakowi, Mentzenowi, Berkowiczowi, ale nie jemu.
Ta postawa to poświęcenie całego życia dla wydawało by się straconej sprawy. Praca u podstaw, wytrwałość, tysiące wykładów, artykułów, felietonów.

Pierwszy mój kontakt z misją Janusz Korwin-Mikke to wybory prezydenckie 1995. Jako 7-letni chłopiec byłem w stanie zauważyć jedynie gościa, który wie o czym mówi i mówi to z pasją, oraz ojca, który oglądając debatę w TV z uznaniem kiwał głową. Jednak na dobre JKM ujął mnie swoją ideą w 2006 roku, kiedy przypadkowo natrafiłem na jego nagrania w internecie. Od tamtej pory każde wybory, to głos stracony dla słusznej sprawy. Aż do jesieni 2019.

Czy wtedy, 20 lat temu był ktoś inny? Nie. Nie było narodowców, nie było Żółtka (choć był, ale niewidoczny), nie było nawet Gwiazdowkiego, Kukiza. Sam jeden na placu boju, jak Don Kichot jeździł od szkoły do szkoły, startował w wyborach za swoje pieniądze, żeby tylko mieć kilka darmowych spotów w TV i pokazać się na debatach.
Pomógł mu internet. Jego twórcy to tak naprawdę drudzy obok JKM ojcowie sukcesu.

Od roku spoglądam na niego na wspólnych konwencjach Konfederacji. Widzę jego wyraz twarzy. Zatroskany, usta zaciśnięte, wygląda jakby się nie cieszył. Odsuwa się powoli w cień. Ale ja wiem, że ma w pamięci 20 lat samotnej walki i świadomość, że już nie on, ale inni będą korzystać z owoców tej pracy, że zrobią z ideą co chcą, być może zbyt łatwą ją zdewaluują.

Nie zapominajmy o Nim. On zbudował fundament. Chociaż jest dziwakiem i miewa swoje kaprysy, należy mu się wielki szacunek. Nie zniszczmy tego, co sam wypracował, nie straćmy ludzi, których sam wychował. On jest jedynym w Konfederacji prawdziwym mężem stanu, który już sobie zasłużył na to miano.

Źródło

#korwin

#konfederacja #wolnosc #akap #ciekawostki #polityka
sorek - "Wam się oczy otworzą, kiedy mi się zamkną"

Drodzy Konfederaci. Ostatni ro...

źródło: comment_15935608844nDNXMd2bngGVyrSRjdWFh.jpg

Pobierz
  • 120
  • Odpowiedz
@Dworcowa: po 50 latach realsocu i wymordowaniu inteligenckiego skrzydła narodu w Palmirach czy Katyniu, trudno się spodziewać pozytywnych efektów. Idźmy dalej, gdy Niemcy z Fracuzami i Anglikami kładli podwaliny pod nowoczesną naukę i rozwijali przemysł w XIX wieku, nasi wywoływali drugie powstanie - bo niby co może pójść nie tak, a państwo mieć trzeba. Być może posiadanie własnego państwa jest ważnym czynnikiem prorozwojowym, ale jakoś Czesi od bitwy pod Białą Górą
  • Odpowiedz
Jesli konfederacja jest taka zajebista to czemu ludzie na kich nie glosuja? xD

To czemu wyksztalceni glosuja na PO a nie na tfu konfederacje? xD


@Dworcowa: TL;DR: bo tylko 4.76% ludzi myśli samodzielnie.

Generalnie w dzisiejszym świecie ciężko przebić się przez barierę polit-poprawności. Nie wszyscy lubią słuchać niewygodnych prawd. Nie wszyscy lubią prawdę. Wykształcenie da debilowi tyle, że zacznie mieć wyższe mniemanie o sobie - jednak pozostanie debilem.

On wykonał tytaniczną
  • Odpowiedz
@takija: to śmieszne, bo on wychował sporo post-korwinistów - bo nauczył ich myśleć, szanować ideę wolnościową ale przy okazji.. Nauczył ich myśleć samodzielnie i nie zgadzać się z nim! I teraz Ci ludzie to wykorzystują. Przewrotne - ale on był gotów na to poświęcenie.
  • Odpowiedz
Widzę, że bardzo dobrze idzie Ci uogólnianie elektoratu PO. xD Chyba, że masz dane żeby to potwierdzić xD


"Po owocach ich poznacie" Lata samodzielnych rządów PO (a później PiSu) pokazało, że tym partiom po prostu nie należy ufać. Jeśli ktoś im ufa to nie mogę inaczej określić takiej osoby..

W jego terminologii „szczerość” to w terminologii innych ludzi po prostu brak zastanowienia. Juz pokazal to dwa razy gdy chronil pedofilow xD


@
  • Odpowiedz
W dzisiejszym swiecie bardzo latwo jest przebic sie do szerokiej publiki i polityczna poprawnosc nie ma tu nic do tego. Przykladem jest duda i homoseksualizm xD Jest internet i telewizja, wszyscy wiedza kto to konfederacja a jednak ich nie wybieraja. Mylisz sie z tym stwierdzeniem ze ciezko jest sie przebic. Kiedys bulo ciezko jak byly elity i kontrolowaly kto wchodzi w ich sklad xD


@Dworcowa: dotrzeć do ludzi to jedno, a
  • Odpowiedz
@sorek amen! Lepiej bym tego nie napisal. Zarzucaja, ze konfa ma maly % poparcia to ja pytam, ktora partia z takimi pogladami ma wieksze w UE? Cisza. Zarzucaja JKM, ze jakby sie zamknal to by mieli wiecej% to ja pytam jak skonczyly partie z ktorych JKM odszedl? Cisza. I tak mozna dlugo. Kto tego nie rozumie niech glosuje na POPIS tam bedzie mial jak on chce, wszystko mu obiecaja no ale co
  • Odpowiedz
wychował sporo post-korwinistów - bo nauczył ich myśleć, szanować ideę wolnościową ale przy okazji.. Nauczył ich myśleć samodzielnie i nie zgadzać się z nim!


@sorek: wielka zgoda. Wiele ogarniętych światopoglądowo i krytycznie myślących osób, które spotkałam w swoim życiu, miało swój okres korwinizmu w wieku nastoletnim. Korwin jest trochę szurem i obecnie bym na niego nie zagłosowała, ale dla wielu jak i dla mnie był świetnym początkiem rozwijania świadomości politycznej.
  • Odpowiedz