Wpis z mikrobloga

@Alt-: a nie sądzisz, że wybór jest jaki jest i trzeba się do niego ustosunkować? Jeżeli weźmiesz pod uwagę, że funkcja prezydenta w Polsce jest w gruncie rzeczy reprezentacyjna to z dwojga złego lepiej, aby był nim gość posługujący się biegle kilkoma językami, postępowy i tolerancyjny. A jak dodasz do tego, że Trzask jest z innej formacji politycznej to dla zdrowej równowagi dobrze jest go wybrać. Monopol na władzę to zuo.
@megana_: zależy co uważasz przez tą postępowość, bo jak podlizywanie się zachodnim mediom to to nie jest żadna zaleta. Poprawność polityczna w stanach to absurd, więc ten argument do mnie nie przemawia. A na prezydenta wystarczy język polski i angielski, nie jesteśmy jakąś kolonią żeby mówić w każdym innym języku. Tak jakby Francuzi chcieli, żeby makron mówił po polsku. A chaos polityczny i paraliż państwa nic nie pomoże. Dlatego to nie
@Alt-: Właśnie do tej funkcji reprezentacyjnej, gdzie musisz robić dobrą minę do złej gry i wymieniać się symbolicznymi uściskami dłoni znajomość języka to jest jednak coś istotnego na arenie świata. Tak myślałam, że będzie Ci przeszkadzać wymieniona przeze mnie postępowość. Spójrz na dane i statystyki. Duda rządzi wśród starszych i wsiach, wszystko spoko, ale nie zbudujesz na tym wspomnianego postępu cywilizowanego państwa w samym środku Europy. Poprawność polityczna to tu trochę
@PucekLucek: i w jaki sposób bierność wyborcza ją przyspieszy?

Stwierdzono, że demokracja jest najgorszą formą rządu, jeśli nie liczyć wszystkich innych form, których próbowano od czasu do czasu.
Winston Churchill
nie głosując, wspierasz wygranego


@megana_: No właśnie w ten. Nigdy nie głosowałem na PO i na PIS i nawet teraz tego nie zrobię dla wszelkiej maści cwanych Lisów, którzy myślą, że są lepsi od innych. Mój kręgosłup nie jest gumowy i nie będę wybierał "mniejszego zła", nigdy tego nie robiłem i nie zrobię, dlatego nie będę głosował, gdyż obaj kandydaci nie satysfakcjonują mnie na tym stanowisku. Budka mógł poprzeć Hołownię, kiedy