Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki pomóżcie rozwiązać pewną kwestię, bo toczę zażartą dyskusję z koleżanką. Pytanie w ankiecie.

Ja osobiście uważam, że gacie należy zmieniać codziennie po wstaniu z łóżka, ze względu na to, że w nocy człowiek się poci i chodzenie w ciągu dnia w gaciach, w których się spało jest niehigieniczne. Znajoma bierze codziennie prysznic ok. godziny 15 i po prysznicy zmienia gacie, potem idzie w nich spać i chodzi w nich aż do 15 następnego dnia i uważa, że jest to spoko, bo i tak nosi wkładki higieniczne.

Co wy myślicie na ten temat? Zapraszam do dyskusji. #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #ankieta #bieliznaboners

Kiedy/jak często zmieniasz gacie?

  • Różowy, zmieniam gacie codziennie rano 4.7% (8)
  • Niebieski, zmieniam gacie codziennie rano 30.8% (53)
  • Różowy, zmieniam gacie codziennie po kąpieli 2.9% (5)
  • Niebieski, zmieniam gacie codziennie po kąpieli 42.4% (73)
  • Zmieniam gacie częściej niż codziennie 7.0% (12)
  • Zmieniam gacie rzadziej niż codziennie 12.2% (21)

Oddanych głosów: 172

  • 20
adnotacja: jeżeli ktoś prowadzi niestandardowy tryb życia niech traktuje odpowiedź "codziennie rano" jako "codziennie po przebudzeniu i wstaniu z łóżka" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@krajzega Poruszyłeś bardzo ciekawy temat. Ja podobnie jak koleżanka czystą bieliznę zakładam po kąpieli, jednak wkładki higieniczne zmieniam często i noszę je przez cały cykl (podobno niektóre różowe noszą wkładki tylko w niektórych fazach cyklu). W cieplejsze dni zdarza mi się brać prysznic dwa razy dziennie więc i dwa razy zmieniam bieliznę. Podsumowując: nowy prysznic - nowe gacie. Pozdrawiam.
@krajzega: W zasadzie zapomniałem, że teraz mój system uległ modyfikacji przez pandemię. Zawsze myłem się wieczorem, teraz robię to od razu po przyjściu do domu. Więc po prysznicu, zakładam na te kilka godzin czystą bieliznę. Idąc spać zmieniam ją na piżamę. Rano zakładam znowu tę samą bieliznę, którą miałem dzień wcześniej po prysznicu. Jest to optymalne, bo najwięcej potu bielizna przyjmie w drugim etapie swojego żywota, czyli jak idę do pracy.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krajzega: po co? Gdy biorę prysznic wieczorem to nowe gacie, sen i chodzę w nich aż do następnego prysznica (wieczór) no chyba, że mam trening czy wrócę z zewnątrz upocony to biorę prysznic i nowe gacie. Brak prysznica = stare gacie.

Wyjątej, gdy się widze z różową - wtedy nowe gacie, ale i tak zawsze biorę pierw prysznic więc wracamy do reguły: prysznic = nowe gacie
@carnaval: no bo po nocy już masz majty spocone. Ja przed spotkaniem z różową akurat specjalnie zakładam stare majty, bo wtedy lepiej działają na nią moje feromony, serio

edit: byle nie były żółte od moczu ofc xD
@krajzega: zawsze kąpiel=nowe gacie (jeśli biorę kąpiel w ciągu dnia) wieczorem po kąpieli nie zakładam majtek xD, dodatkowo zawsze kilka razy dziennie wkładki higieniczne, mokry papier toaletowy lub chusteczki. Śpię bez majtek, więc w tej kwestii nie mam problemu, bo mi się tyłek nie poci xD

Kobiety mimo wszystko są w tej komfortowej sytuacji, że mają coś takiego jak wkładka higieniczna.
@krajzega: czyste gacie, koszulka, skarpetki po każdym prysznicu, prysznic rano i wieczorem, oczywiście wieczorem bez skarpetek (a czasem i w środku dnia, jak potrzeba, latem praktycznie codziennie, po treningu czy jakiejś robocie fizycznej).
@NieMaProblemuKolego Wkładki powinno się używać tylko pod koniec menstruacji lub przy wzmożonym wydzielaniu śluzu, bo inaczej zaburzają florę bakteryjną. Powinno się nosić luźną i przewiewną bieliznę (sztuczne materiały ocierają i nie przepuszczają powietrza, dlatego możesz mieć takie wrażenie, że wkładka chroni).