Wpis z mikrobloga

Jaki przenośny klimatyzator da radę schłodzić chociaż 1 stopień pokój 25 m2 x 2,5m wysokości (62,5 m3)? Niestety nie mogę zamontować klimatyzacji bo to nie moje mieszkanie i właściciele się nie zgadzają na zrobienie dziury w ścianie. Nie wiem czy klimatyzator dużo da jeżeli nie mam zbyt szczelnych drzwi - mam 0,3 cm x 3 cm dziury na samym dole i bardzo cienkie ściany drzwi

#klimatyzacja #budujzwykopem #budownictwo #wynajem #pytanie #klimatyzator
  • 8
  • Odpowiedz
Niestety nie mogę zamontować klimatyzacji bo to nie moje mieszkanie i właściciele się nie zgadzają na zrobienie dziury w ścianie


@fefler: wyprowadź się. Mówię całkowicie poważnie, powiedz im, że to przez brak klimatyzacji.
  • Odpowiedz
@fefler: zasadnicze pytanie, jak mają chłodzic, skoro nie mogą odprowadzic ciepłego powietrza? jedynym sposobem, mogą to robic, poprzez pakiety chłodzące, ale to tak jakbyś zostawił otwartą zamrażarkę - to co tam jest sie rozmrozi a Tobie dalej bedzie gorąco, wyprowadź się.
  • Odpowiedz
Klimatyzator przenośny pobiera powietrze z mieszkania. Jedna część zostaje schłodzona przez pompę ciepła. Druga część służy do wyrzucenia gorącego powietrza przez rurę na zewnątrz.

Zasady doboru takich urządzeń się proste:
1. Czym mocniejszy (moc chłodnicza/BTU) tym szybciej schłodzi i będzie ciszej
2. Wszystkie przenośne są podobnie głośne (różnice w opisach wynikają z różnych sposobów pomiarów głośności lub komunikacji najcichszego trybu)
3. WiFi nie ma większego znaczenia, bo i tak lepiej mieć okno z kołnierzem pod kontrolą (jak mieszkasz nisko, to otwarte wejście dla złodziei, jak przyjdzie burza, to może wlać się woda)
  • Odpowiedz