Wpis z mikrobloga

To troche bez sensu:

Jestes ze wsi, glosujesz na Dude, bo katolickie wartosci, rodzina, 500+, ale jednak jak tylko mozesz, wyjezdzasz z tej wsi do miasta, ktore glosuje na Trzaskowskiego, do miasta stawiajacego na pracowitosc, kreatywnosc, tolerancje, otwartosc, bo wies nic ci nie daje poza marazmem, gnusnoasia i plotkami przy spozywczaku...

To skoro mieszkasz w miescie i z miasta jedziesz na wybory do siebie na wies i glosujesz na Dude, by wsiasc w PKS i do miasta wrocic po wyborach do pracy, psioczac, ze glosuja tu na Trzaskowskiego, mieszczuch znow spokojnie ci wyjasnia, ze tak, bo przeciez u nas sie dobrze zyje, czego przykladem jestes ty, ktory opuszczasz swiadomie swoje wies PiSowska i wybierasz liberalny wielki swiat miasta.

Dlaczego wiec wiedzac, ze ludzie w miescie sa szczesliwi, dobrze zarabiaja, sa otwarci i proeuropejscy i glosuja na centrystow i lewice, ty dalej glosujesz na PiS, wiedzac, ze reprezentuje odmienne wartosci, ktore konserwuja wies w tej beznadziei z ktorej uciekasz?

Kto mi to wyjasni?

#mindfuck #pytanie #wybory #gdansk #poznan #warszawa
J.....s - To troche bez sensu:

Jestes ze wsi, glosujesz na Dude, bo katolickie war...

źródło: comment_1593447754EWyiptIbrEUtJPyQwcy0Wr.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jud-Suss: akurat źle trafiłeś bo całe życie mieszkam w dużym mieście a na wieś wyjeżdżałem do dziadków (którzy jeździli tam tylko na lato) a teraz do rodziców którzy wybudowali się na wsi a ja zostałem w mieście. Na ofertę kulturową to można szybko podjechać samochodem bo infrastruktura drogowa jest zdecydowanie lepsza jak na początku lat 90. Co do budowania domu w mieście to wszystko zależy od człowieka jeden woli mieć
  • Odpowiedz
Wies jest wspaniala, przyroda (lasy, wiesienia strumyki stawy) brak korków, smogu, halasu, wlasne warzywa i owoce, duzo miejsca, do tego swoboda w trakcie pandemii gdy mieszczuchy bały sie wynurzyc z mieszkania.


@NanuszJowak91, @loudgun

To chyba nigdy na prawdziwej wiosce nie byliście xD
Spytajcie się dowolnego dzieciaka z typowego, małorolnego gospodarstwa jak wyglądało ich dzieciństwo - bo najczęściej #!$%@? gdzie po szkole ciągle trzeba było robić w polu i na nic
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: brak myślenia przyczynowo-skutkowało.
W stanach to samo - lewacką Kalifornia droga, to jedziem do innych, prawicowych stanów narzekać, ze są zacofane nie to co Kalifornia.
  • Odpowiedz
@Jud-Suss Przychodzi Turek do lekarza w niemczech i mówi:
- Panie doktorze, coś ze mną nie tak. Jestem ciągle smutny, odechciało mi się żyć, chyba mam depresję.
Lekarz go zbadał, zadał kilka pytań i mówi:
- Niech pan weźmie worek, nasra do niego, doda trochę posiekanej cebuli, kilka ząbków czosnku i jakieś przyprawy. Niech pan go zamknie i zostawi na trzy dni, a potem dwa tygodnie wsadza tam głowę i wącha
  • Odpowiedz
Kto mi to wyjasni?


@Jud-Suss: Wyjaśnienie jest proste. Myślisz takimi samymi prostymi stereotypami jakie przypisujesz. Ponieważ ten obraz w twojej głowie, który sam sobie zbudowałeś nie pokrywa się z rzeczywistością, to zamiast zweryfikować co jest źle to zadajesz retoryczne pytanie tak jakby nagle świat miałby się zmienić pod twoje wyobrażenie.
  • Odpowiedz
@Jud-Suss:

Kto mi to wyjasni?


Odpowiedz jest bardzo prosta i wbrew temu co zalozyles calkiem logiczna. Mieszkancy duzych miast glosuja na opcje, ktora poprawi stan mieszkancow duzych miast, z reguly kosztem wsi (budzet jest w koncu skonczony). Jezeli PIS obieca ze zalatwi wsiom i malym miasteczkom wiecej kasy, to mieszkancy tych obszarow beda na nich glosowac, bo chca lokalnego rozwoju.
To ze jezdza do pracy do duzego miasta wynika z koniecznosci. Gdyby male miasteczko bylo bogatsze, to byloby wiecej lokalnej pracy i czesc nie musialaby dojezdzac, wiec glosuja na tego kto im to obieca. Jezeli wygra kandydat wielkomiejski, to wies/miasteczko sie jeszcze bardziej zapusci, a przez to wiecej osob bedzie musialo wyjechac
  • Odpowiedz
@Drakcrom: Co zatem PiS zrobil dla wsi, ze ludzie wciaz na PiS glosuja jakby byli jakas sekta?

Czy otworzono jakies zaklady pracy? Inwestowano w Infrastrukture? Zaczeto doinwestowywac Polske B?
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Wytlumaczylem Ci dlaczego tak wybieraja, bo twoje waskie horyzonty myslowe, nie pozwalaja Ci na ogarniecie tak prostego konceptu, a Ty sie do mnie prujesz, mimo ze nigdy nawet na wsi nie mieszkalem.
Twoje wnioskowanie jest na poziomie: "ej komuchu zostaw tego ajfona, bo zrobili go kapitalisci".
  • Odpowiedz