Wpis z mikrobloga

@vincent38: Wszystko da się dorobić, kwestia pieniędzy. To nie jest jakieś koło zębate pasowe? Do końca nie widać co to jest, ogólnie samo zrobienie kanałków (rowków wpustowych) to 40-50 zł sztuka w Białymstoku, a tu widzę cztery
@vincent38: Na tokarce nie. Takie coś wymaga frezowania. Popytaj w serwisach. Ta część mogła być używana w różnych sprzętach. Mogą mieć cały czas dostępną
Niedawno bez problemu udało mi się kupić plastikowy tryb do maszynki do mielenia Zelmera.
@vincent38: Raczej szukałbym kogoś na wykopie z warsztatem, bo cena 80-100zł/h pracy gdzieś tak myślę będzie w normalnym warsztacie. Ale myślę, że skoro koło było plastikowe to taniej wyjdzie wydrukować to z ABSu (powinno wytrzymać) niż metalowe wkładać. Możesz też pomierzyć to koło i poszukać czegoś z innej maszyny.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Faktycznie. Jednak wolałbym element frezowany.


@xer78: z dwojga złego dłutowanie z partyzanta już lepiej zrobić na tokarce, nie wiem czemu "wolalbys element frezowany", skoro tam frezowania nie ma, jest dłutowanie. Na frezarce to frez modułowy i nacinanie zębów z podzielnica albo 4 osią ¯\_(ツ)_/¯

@vincent38: kup używany, albo popytaj bezpośrednio u producenta. Tam wbrew pozorom jest sporo pracy i będzie swoje kosztowalo. Za 5 Ziko można pomyśleć jak zamówisz 10000
skoro tam frezowania nie ma, jest dłutowanie


@MaKor: Plastikowe elementy dłutowane? Ja bym obstawiał, że raczej na wtryskarce powstały.

Wolałbym frezowane bo uważam, że to jednak bardziej zaawansowany rodzaj obróbki skrawaniem niż dłutowanie.

Na frezarce to frez modułowy i nacinanie zębów z podzielnica albo 4 osią


No i elegancko.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xer78: to jak one masowo powstają to inna sprawa, tu mówimy o jednym elemencie.

I nie, nie wyfrezujesz rowka w otworze, jedyna opcja to dłutowanie albo EDM jak masz odpowiedni materiał.
@MaKor Pojedynczy element to można wydrukować z nylonu z kevlarem. Chyba wyjdzie najtaniej. Ewentualnie SLS albo SLM.
Tak, rowka w otworze nie wyfrezuję. To akurat warto dłutować.