Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam provlem. W niedawno kupionym laptopie HP(HP pavilion gaming ryzen7) mam dziwny problem z ekranem.
Rano na ekranie pojawiło się dużo czarnych pikseli, parę białych i czerwonych czy różowych. Jak najade na nie myszką to myszka jest na wierzchu, więc to nie matryca. Zrobiłem format i działa, ale po jakiejś godzinie znów pojawiło się to samo. Jak włączam bios czy instalator Windows to jest dobrze.
W czym może być problem? Przed formatem były wszystkie sterowniki, teraz zdążyłem zainstalować aktualizacje win, audio i w sumie tyle. Co to może być?

#informatyka #laptopy #komputery
Pobierz nemezisso - Mireczki, mam provlem. W niedawno kupionym laptopie HP(HP pavilion gaming...
źródło: comment_1593440839KsDKOu1oQzzI2eJvHVLQ7g.jpg
  • 7
@nemezisso: Po zainstalowaniu systemu Windows pobiera i uruchamia sterowniki karty graficznej. Wtedy część obrazu na ekranie jest trzymana w pamięci karty graficznej. Jeżeli pojawiają się artefakty to najprawdopodobniej jets problem z tą pamięcią, albo samym układem graficznym. W momencie kiedy Windows jest instalowany, obraz trzymany jest w RAM (bo nie działa jeszcze sterownik), więc wtedy obraz jest prawidłowy.