Wpis z mikrobloga

@Sckb: Blachę sobie mogę policzyć ale nie wiem ile kosztuje robocizna i ile to może zająć. Pytanie też czy nie trzeba będzie zmienić konstrukcji dachu bo jeśli tak to nie miałoby to sensu
@m4kb0l: na pewno beda potrzebne membrany pod blachodawchowke, musi byc szczelina do tego zeby splywala wykraplajaca sie woda. Blachodachowka ma to do siebie, ze wykrapla sie na niej woda i musi miec ujscie, wiec w zaleznosci od tego jak wyglada aktualnie dach, moze sie okazac, ze prawie wszystko jest do zrobienia na nowo
@m4kb0l: 1. W cenie dobrej blachodachówki kupisz tania dachówkę.
2. Nie jestem zwolennikiem blachy, kilka razy wymienialosmy blache dookola komina, bo wlasciciel palil jakims syfem i z powodu sadza+desz cala przegniła.
3. Moim zdaniem albo papa albo ceramika.
@Norskee: jakie membrany jak ma gont? Bije na obecne pokrycie kontrłaty i łaty a na to blachę. Za membranę robi gont.

@m4kb0l: Jaką masz konstrukcję, jakie krokwie? Murłata jest?
Średnio możesz przyjąć jakoś 45-50zł za mkw robocizny.

@ZIELONA_PAPRYKA: ty się znasz na pokryciach? Czy tylko piszesz 'bo u nas...'? Po co komuś tania dachówka? Z tym kominem to już całkiem popłynąłeś. Co to była za blacha? Stalowa? Do wykończeń
@Norskee: jasne, że można zwalić gont i dać na to izolację, w sumie koszt dużo większy nie będzie. Ale jak przecieka tylko przy mocno zacinającym deszczu to ja nie widzę sensu tego robić. Ile tych skroplin będziesz miał...
1. W cenie dobrej blachodachówki kupisz tania dachówkę.

ale jak ma gont to jest spora szansa, że więźba nie ma nośności pod dachówkę

2. Nie jestem zwolennikiem blachy, kilka razy wymienialosmy blache dookola komina, bo wlasciciel palil jakims syfem i z powodu sadza+desz cala przegniła.

mamy 2020 rok, bez przesady by ktoś się bawił w coś innego niż gaz, pelet czy pompe ciepła.

3. Moim zdaniem albo papa albo ceramika.


@ZIELONA_PAPRYKA:
@Sckb: Jeśli dobrze pamiętam to murłata jest. Niestety nie pamietam jakie krokwie mają szerokość. Standardowe jak na tamte lata :/. Musiałbym to pomierzyć solidnie ale wiązałoby się to z darciem płyt g-k
Nie wiem po co chcecie gont zwalać, przecież on działa jak papa, chroni przed woda przy deszczu podcieka bo po czasie już asfalt twardnieje i pęka ale jako podkład może być ewentualnie walnąć na to jeszcze warstwę papy, zależnie jak wygląda ten gont i jak dużo cieknie. Kontrłata, łata, pas nadrynnowy, deska wiatrowa musi być nowa lub dodać drugą i do tego oklapnik i gąsior dojdzie.