Wpis z mikrobloga

Mireckzi, jakiś pomysł na rodzinny z małymi dziećmi na weekend z #wroclaw, tak w odległości do 2h autem?

Szukam czegoś, ale nie w górach, bo mamy je złażone i zwiedzone wzdłuż i wszerz.

Dzieciaki na tyle małe, że dla nich atrakcją są tylko ruszające się zwierzaki itp - nie jakieś zaawansowane atrakcje.

#kiciochpyta
  • 20
@Dupekzewsi: @Student_AWAS:

Panowie, nie są to żadne atrakcje dla małych dzieci :)

Powodzenia w zainteresowaniu trzylatka ZAMKIEM. To tak nie działa. Mówię specjalnie, że nie kierunek górski, bo raz że jesteśmy w dolnośląskich w górach kilkanaście razy w roku, a dwa że WIEM, że nie ma tam atrakcji dla takich maluchów.
@Iudex: Wiesz, moim zdaniem warto nawet małe dzieci zainteresować czymś nowym. Swego czasu sporo ludzi z dziećmi bywało na wąskotorówce w Rogowie (woj. Łódzkie), i większa ich część miała radochę. Okazja na oglądanie z bliska pociągu dla jednego małego będzie atrakcją, a dla drugiego nie.

Podobno we Wrocławiu jest jeszcze jakiś park, gdzie zabytkowe samoloty stoją.

Powiem ci tak - Na pewno nie centrum handlowe.
@Iudex: Jak dobrze siądziesz z 3 latkiem pokażesz mu basztę opowiesz jakąś legendę to to w miarę łyknie taki ZAMEK Książ. No ale nie każde dziecko jest takie samo :)

Ja pamiętam, że córka znajomego co miała 3 albo 4 latka jarała się jak pochodnia jak pojechali zobaczyć arboretum bo TYLE KWIATKÓW :) i takie piękne :)

Możesz spróbować wziąć lornetkę i jechać nad Stawy Milickie albo nawet na którąś wieże
wlacz tripadvisor


@InterferonAlfa_STG: Dziękuję Wujku Dobra Rada xD

Wiesz, moim zdaniem warto nawet małe dzieci zainteresować czymś nowym.


@Dupekzewsi: Znam swoje dzieci, wiem że na niektóre atrakcje muszą jeszcze poczekać.

@rosomak94: Nie siądzie raczej. Dla malucha to jest jak każdy inny spacer. A spacery są nudne same w sobie.

Jak dobrze siądziesz z 3 latkiem pokażesz mu basztę opowiesz jakąś legendę to to w miarę łyknie taki ZAMEK Książ
@Iudex: Mówię nie znam Twojego 3 latka :) Znałem takiego co był tym oczarowany bo rycerze i coś ale to podobno każdy dzieciak ma swoje fazy :)

Jak już będziesz w Poznaniu to koziołki im pokaż na rynku :) Dla takiego agenta w sam raz ;)

Zielona Osada na Kiełczowie nie byłaby spoko w takim wypadku? Byłeś tam już z dzieciakami?
@Iudex: zoo w Goerlitz? https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/ byłem i pewnie będę jeszcze nie raz, dużo zwierząt na wyciągniecie ręki, dużo jakiś edukacyjnych rzeczy itp. No i mimo, że małe, tak vs Wrocław czy vs Opole najbardziej mi się chyba podobało. Ale pamiętaj, że oficjalnie bombelki muszą mieć dowody osobiste/paszporty ;) a no i jakiś stary tramwaj jeszcze jeździ w kółko po mieście
@Iudex: Przy stawach Milickich masz konie, osły, owce. Ścieżki dydaktyczne z atrakcjami dla dzieciaków, duży plac zabaw z elementami parku linowego. Po drodze trafiliśmy gdzieś postawiony stary wagon kolejowy do zwiedzania.
Byłem w ub. roku - polecam. Można spędzić cały dzień.