Wpis z mikrobloga

Hej.
Kupiłem nowego redmi 4x, 4/64. By default miał MIUI 11. Zrobiłem od razu flash do MIUI 10. Nie działa mi teraz sensor paluchów, "nie udało się dodać odcisku palca, spróbuj ponownie później".
Spróbowałem inny ROM miui 10, efekt ten sam. Wróciłem do oryginalnie wgranej 11 efekt jednak ten sam.

Ja coś skopałem, jest szansa na obejście tego czy po prostu podejrzewacie wadę fabryczną?

Dzięki :)

#xiaomi #redmi4x
  • 10
Bardziej mi się podoba a może bardziej kwestia, że jestem już mega przyzwyczajony. Wystarczająco już xiaomi nawrzucało mi niechcianych featureów. Do tego przywykłem, taki jest akceptowalny :)
Dodatkowo gdzieś wyczytałem, że zdjęcia są gorszej jakości w 11 niż w 10 z winy softu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krinstof: jeśli chodzi o zdjęcia to podejrzewam, ze to wina samej aplikacji do zdjęć, polecam odblokować port API i wgrać gcama, co do palucha, ten sam problem był na stockowym systemie? Bo jeśli tak to wada fabryczna zapewne
No właśnie nie sprawdzałem stockowego, od razu wskoczyłem do flashowania. Może to kwestia hardware'owa, poluzował się czujnik czy coś, ale nie mam narzędzi by to sprawdzić delikatnie (by nie stracić prawa do reklamacji).

Druga sprawa - po co się bawić dodatkowo w odblokowywanie portów skoro nie było takowej potrzeby w poprzedniej, moim zdaniem wizualnie lepszej wersji. :(
@PurpleHaze: Sprostowanko - dla mnie nowy. W pudełku był i ofoliowany (wiem że to nie jest dowód jego fabrycznej nowości).

Co dziwne, w starym modelu, który teoretycznie powinien leżakować aż do tego czasu, przy założeniu jego domniemanej nowości, nie powinno być tak nowego UI moim zdaniem :P

Mniejsza o większość, jak nie da się nic zrobić z poziomu sotfu to odeślę go na gwarancję/reklamację, czekam tylko na potwierdzenie bo może ktoś
@Krinstof: nie mam teraz dostepu do niczego z fizycznym przyciskiem, mam aktualnie model z wbudowanym.
W domu zerkne na redmi rozowego, czy jest opcja testu, ale cholera wydaje mi sie ze byla gdzies na dole.