Wpis z mikrobloga

Drodzy przeciwnicy PISu. Czy moglibyście podać mi argumenty za tym, dlaczego należy przez najbliższe lata blokować działania partii rządzącej? Co takiego złego robi ta partia? Pytam szczerze. Nie jestem zwolennikiem PiS ale chcę poznać wasze zdanie. Być może otworzy mi to bardziej oczy i dowiem się czegoś nowego.
#wybory
  • 17
  • Odpowiedz
@abbys Przejęcie mediów publicznych które służą do paskudnej propagandy rodem z Białorusi czy KRLD
, z której kiedyś niewinnie żartowaliśmy. Setki sfer w tym kilka bardzo grubych, o kilku słyszałeś ostatnimi czasy za sprawą ministra z worami pod oczami.
Fatalne stosunki międzynarodowe, a te rzekomo dobre z USA nie są dla nas zbyt opłacalne.
  • Odpowiedz
Na wzrost inflacji na wpływ wiele czynników, w tym niezależnych od działań rządu.


@CapoDiPtakMuzzapi: no akurat rozdawanie 500+, 13, 14 emerytur, 300+ na wyprawki, bony turystyczne, wzrosty płacy minimalnej nieadekwatny do poziomu goposdarczego ma kolosalne znaczenie
  • Odpowiedz
  • 19
@abbys obsadzanie ważniejszych stanowisk swoimi ludźmi, centralizacja władzy, gwałcenie konstytucji, chore rozdawnictwo, którego celem jest kupienie wyborców, plucie na UE, parszywa propaganda w mediach, korupcja, kolesiostwo, szczucie ludzi na różne grupy społeczne, fatalna polityka zagraniczna, podatki, podatki, podatki...
  • Odpowiedz
@Jurigag: Ok, wskaż konkretnie jakie. 'Kolosalne' nie mówi absolutnie nic. Z pewnością masz jakąś analizę na poparcie swojej tezy.
Te czynniki mają wpływ na inflację, ale raczej niewielki przy np. wzroście opłat za energię elektryczną (spowodowany wzrostem cen za prawa do emisji CO2). 500+ i 300+ jest od wielu lat i wcześniej nie obserwowano mocnego wzrostu inflacji.
  • Odpowiedz
@abbys:
Polecam tag #anatomiapopulizmu i wpisy użytkownika @eoneon. Możesz do niego napisać, to ci wytłumaczy do czego prowadzą rządy nieliberalnej demokracji na wzór Fideszu Orbana.

A ode mnie to polecam na przykład zobaczyć jak działają media publiczne za czasów PISu, jakich ludzi mają na stanowiskach kierowniczych w tych mediach. Agitacja partyjna i szczucie na różne grupy społeczne są na porządku dziennym. Ludzie oglądający TVP nie mają pojęcia co się dzieje
  • Odpowiedz
@Jurigag: Czyli prawidłowo. Niewielka inflacja jest korzysta dla gospodarki i aż do tego roku trzymana była w ryzach. W poprzednich latach przed rzadami pisu również była obserwowana, a transferów pieniężnych było mniej.
No to jak z tą analizą nt kolosalnego wpływu 500+ na inflację w 2019 i 2020?
  • Odpowiedz
@shovel: Nawet na niego nie głosowałem, ale masz rację oburzyłem się, z powodu twojej arogancji. Zachowujesz się jak w rynsztoku, będziesz tak traktowany. Tylko pokazujesz jaki poziom prezentują ludzie broniący PISu i w dużej mierze prawica, a raczej jego brak. Sam się ustawiłeś intelektualnie i kulturalnie na poziomie niewyedukowanego durnia, więc tylko u równych sobie ignorantów możesz szukać posłuchu. Duma cię rozpiera że tylko na taki poziom wypowiedzi cię stać? To
  • Odpowiedz