Wpis z mikrobloga

Czy jeśli w Polsce byłaby partia opowiadająca się za wolnością zarówno gospodarczą, jak i osobistą to byście na nią głosowali?

#wybory
  • 94
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jeśli w Polsce byłaby partia opowiadająca się za wolnością zarówno gospodarczą, jak i osobistą to byście na nią głosowali?

@Snowdr0p: Tak, ale nie ma w Polsce ugrupowania liberalnego, a .N, która takim ugrupowaniem była, była też totalną porażką.
  • Odpowiedz
@Snowdr0p: wynik tanajno pokazuje, że taka koncepcje popiera 0.3% obywateli. Problem w tym, że nie ma tam liderów, którzy by coś zdziałali, przy wyborach parlamentarnych nawet największy kozak libertarian czyli gwiazdowski nie zdołał zebrać podpisów żeby utworzyć komitety w całej Polsce. Polacy potrzebują żeby ich ktoś trzymał za mordy i tyle, jak nie ma jasno określonego wroga (jak w prlu czy przy rozbiorach) to Polacy są potulnymi barankami których życie
  • Odpowiedz
@Snowdr0p: jeszcze jak.
Gospodarczo jestem mocno liberalny, a gratis mam takie wesołe poglądy społeczne:
- za aborcją,
- eutanazja jest w sumie OK,
- KK totalnie oddzielony od państwa, za lekcje religii płać sobie sam,
- homosie niech biorą śluby, a nawet
  • Odpowiedz
Nawet jakby była idealna partia dla danej osoby, to nie zawsze poszłaby ona na wybory. Jest jeden ku temu powód - lenistwo. Dlatego, to starzy ludzie wybierają władzę, bo oni widzą tam 13/14 emeryturę, kasę na bombelki i inne datki, a młodzi zamiast walczyć o ten zaszczany kraj to siedzą w domu, także nawet jakby była najidealniejsza opcja, to i tak mieliby to w dupie.
  • Odpowiedz
@lucer: PO nie do końca taka była. Obyczajowa centroprawica, gospodarcza centrolewica.
Odwrotnie prezentowała się .Nowoczesna i na nią głosowałem w 2015
Niestety .N przerżnęła sobie totalnie biorąc tego idiotę Petru na przywódcę.
Przecież to był mem a nie przywódca od początku tej partii :/
  • Odpowiedz
@szarybanan: no dobra, żeby mieć czyste sumienie przeproszę - zamordyzm to w jego przypadku trochę za mocne słowo. Natomiast jego światopogląd na sprawy społeczne jest "wolnościowy" w boomerski sposób. Nijak się to ma do libertariańskiej wolności i równości.
- aborcja nie i #!$%@?
- małżeństwa homo nie i #!$%@?
- eutanazja nie i #!$%@?
Tym co odróżnia go od konfy jest fakt, że nie jest szurem. Ma swoje logiczne wytłumaczenie
  • Odpowiedz
Gospodarczo jestem mocno liberalny, a gratis mam takie wesołe poglądy społeczne:

- za aborcją,

- eutanazja jest w sumie OK,

- KK totalnie oddzielony od państwa, za lekcje religii płać sobie sam,

- homosie niech biorą śluby, a nawet adoptują dzieci,

- sensowny i obiektywny (a nie oparty na policyjnych ocenach) dostęp do broni palnej, przyjazne nastawienie państwa do posiadaczy broni,
m.....y - >Gospodarczo jestem mocno liberalny, a gratis mam takie wesołe poglądy społ...

źródło: comment_1593422697OdBGOYt7Jz359WhaBNPK6Z.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz