Wpis z mikrobloga

@Snowdr0p: No tylko chciałbym poznać szczegóły tych wolności. Na pewno nie byłbym za całkowitym zniesieniem pomocy socjalnej i cięciem podatków dla samego cięcia. Podobnie nie byłbym za legalizacją i łatwym dostępem ciężkich narkotyków czy broni automatycznej i ciężkiej.
  • Odpowiedz
Czy jeśli w Polsce byłaby partia opowiadająca się za wolnością zarówno gospodarczą, jak i osobistą to byście na nią głosowali?


@Snowdr0p: Jeszcze jak. Tylko że dla mnie wolność to także nie zaglądanie innym ludziom do wyra, wolność od indoktrynacji w szkołach innej niż rodzice zdecydują i prawo do samostanowienia przy dopuszczeniu odpowiednio wczesnej aborcji na życzenie. A najlepiej to zdecentralizować kwestie światopoglądowe i dać województwom możliwość ustalania sobie swoich lokalnych
  • Odpowiedz
@Snowdr0p: zakładasz?

- Ja bym chciał taką, której lider będzie prywatnie konserwatystą.
- W przestrzeni publicznej legalne będą parady LGBT, ale tych deprawatorów z dupą na wierzchu policja zgarnie. Karalność za słowa tylko w przypadku podzegania do przestępstwa, gróźb i ujawnienia tajemnicy państwowej. Za obrazę uczuć religijnych czy uczuć LGBT tylko odpowiedzialność cywilna na wniosek pokrzywdzonego.
- Ponadto moje święte prawo do wyboru szkoły dla dziecka zgodnej z moim światopoglądem lub też prawo do nieposłania dziecka na tęczowe piątki, czytanie bajek przez drag queena czy inne takie.
- Kompromis aborcyjny może zostać, ewentualnie przesłanka o wadach płodu doprecyzowana do pewności tych wad i wyłączenie
  • Odpowiedz
Obecnie najbliżej jest Konfederacja, ale totalnie się rozjeżdżamy w tematach drażniących prawdziwych katoli.


@Pantokrator: mam prawie identycznie ale ponieważ nie planuje w najbliższym czasie ani aborcji ani eutanazji ani ślubu z chłopem to najważniejsza dla mnie jest gospodarka (podatki i redystrybucja) bo to ma realny wpływ na moje codzienne życie. Wiec zostaje tylko Konfederacja
  • Odpowiedz
@Brunoxp: no ostatecznie zrobiłem tak samo. Po prostu pola, gdzie Konfederacja postuluje zamordyzm mnie nie dotyczą, za to jestem żywotnie zainteresowany obszarami, gdzie Konfederacja chce wolność zwiększać. Więc głosuję, ale się nie cieszę ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Czy jeśli w Polsce byłaby partia opowiadająca się za wolnością zarówno gospodarczą, jak i osobistą to byście na nią głosowali?


@Snowdr0p: Była już taka partia. Nazywała się Partia KORWiN i w 2015 roku nie dostała się do sejmu. Ta partia nadal istnieje i musiała się połączyć z nacjo by tym razem się do tego sejmu dostać, bo jak widać ludzie nie chcą ani wolności gospodarczej (kapitalizm), ani wolności osobistej (maryśka,
  • Odpowiedz
@Snowdr0p: co ty na to: przychodowy 2%, drogowy płacony raz w roku, lub w ratach (z ulgą na hybrydy i większą na elektryki), VAT 16-20% jednolita stawka, akcyza na fajki, alkohol i lekkie narkotyki, od nieruchomości na utrzymanie samorządów, które ewentualnie mogłyby jakieś tam swoje dołożyć i konkurować między sobą. Każdy z podatków centralnych z jasnym przeznaczeniem. No i oczywiście emerytura obywatelska.
  • Odpowiedz
@Back_Space: Kiedyś na wykopie był taki fajny wykres pokazujący gdzie są umieszczone dane partie polityczne. Niestety nie umiem go znaleźć więc posłużę się zamiennikiem.

Na każdym wykresie partia KORWiN jest konserwatywna społecznie, więc nie czyni to ją partią liberalną/wolną społecznie. To zobrazowanie partii nie wzięło się znikąd. Aktualne podejście do tematów ślubów dla osób homoseksualnych albo dostępu do aborcji przez konfederacje idealnie pokazuje, że wykresy te mają racje a przypomnę,
Snowdr0p - @Back_Space: Kiedyś na wykopie był taki fajny wykres pokazujący gdzie są u...

źródło: comment_1593435338gxPOId1CPecpWjU1RLyV2C.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Snowdr0p: >Sugerowanie że konserwatyzm jest zaprzeczeniem wolności/liberalizmu społecznego xd

Konserwatyzm to przecież tylko poszanowanie tradycji. Nic więcej. Poszanowanie tradycji w żaden sposób nie wpływa na wolność osobistą. Dlatego ja mam w nosie twoje wykresy i zaglądam do programu. Jest maryśka? Jest. Jest hazard? Jest. Jest broń? Jest. Jest wolność słowa? Jest. Jest zakaz dla związków osób homo? Nie ma. Natomiast aborcja to morderstwo, a popieranie morderstwa to NIE jest wolność
  • Odpowiedz
Wynik Żółtka pokazuje, że nie zagłosowaliby.

no ale cotam jest takiego konserwowego, brak adopcji przez elgiebete?

Jest taka. Partia KORWIN.


@Snowdr0p: o co ty pytasz na wykopie? xD ci ludzie nawet nie wiedzą, co to znaczy xD Wolność tak, ale dla katolików (mądrzej o tym nie wspomnieć).
  • Odpowiedz
nie ma wcale jej tam nigdzie


@BalonowaSuka widzę, że twoje pojęcie wolności jest takie jak w Arabii Saudyjskiej. Katolik nie może posiadać Biblii, ale muzułmanin przecież też, więc jest równość. Za to obydwoje mogą posiadać Koran, więc jest wolność.
  • Odpowiedz