Wpis z mikrobloga

Przypominam zloto

Wychodzę z lokalu wyborczego i dwie starsze panie się kłócą czy na pewno dobrze zaznaczyły.
- no ja zakreśliłam fajką tak jak mówiłaś, ale pod spodem było napisane żeby zaznaczyć iksem.
- e się tam przejmujesz, ja zawsze fajką zaznaczam i nigdy nie było problemów z tym
- masz rację

XDDDDDDDDD9
#wybory
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Erie: Nie popieram ani demokracji (tu szczególnie chodzi o obecną XX wieczną egalitarną) ani naszej obecnej konstytucji-wydmuszki. Z kolei Ty mówisz o teście opartym na wiedzy kiedy można użyć testu opartego na szeroko pojętej inteligencji jak e.g. matryce Ravena
  • Odpowiedz
Nie popieram ani demokracji ani naszej obecnej konstytucji-wydmuszki. Z kolei Ty mówisz o teście opartym na wiedzy kiedy można użyć testu opartego na szeroko pojętej inteligencji jak e.g. matryce Ravena


@Parmenides69: Tak, można skorzystać z tysiąca różnych kryteriów inteligencji. I gwarantuję znów, że po odpowiednim wyborze kryterium znów się nie załapiemy ani Ty, ani ja.

Ja bom jest stary i głupi, a Ty bo się wywyższasz ponad "niziny umysłowe", a
  • Odpowiedz
@spunky: W sumie tak powinno być, ale komisje do tego podchodzą bardzo różnie. Spotkałem się właśnie z tym, że potem debatowano w komisjach czy jest ostry, czy nieostry wierzchołek w "V", czy też ticku, fajce, okejce, czy jak to sobie tam nazwać.
  • Odpowiedz
Matematycznie dwie linie się przecinają jak mają jeden punkt wspólny.


@Erie: Dwie proste przecinają się, gdy mają jeden punkt wspólny. Te dwie proste są nieskończenie długie w dwóch kierunkach, więc jeśli mają jeden wspólny punkt (i leżą na wspólnej płaszczyźnie), to znaczy, że się przecinają. W przypadku znaku "X" mamy do czynienia z liniami, które nie są prostymi, tylko odcinkami, a tu już nie wystarczy jeden wspólny punkt do zdefiniowania
  • Odpowiedz
W przypadku znaku "X" mamy do czynienia z liniami, które nie są prostymi, tylko odcinkami, a tu już nie wystarczy jeden wspólny punkt do zdefiniowania przecięcia się tych odcinków.


Hmmm to ciekawostka to co piszesz - możesz to jakkolwiek wytłumaczyć? Bowiem nie ma to znaczenia czy to są proste (na kartce nigdy nie przedstawisz prostej tylko jej mały wycinek, bowiem jest z definicji nieskończona), czy tylko odcinki prostych. Ba.. nie ma to
  • Odpowiedz
  • 0
Co znaczy dwie przecinające się linie? Matematycznie dwie linie się przecinają jak mają jeden punkt wspólny. Zatem coś takiego jak "V" czy "v" to też dwie linie mające punkt wspólny


@Erie "Matematycznie" to linie nie mają ani początku, ani końca.
  • Odpowiedz
Hmmm to ciekawostka to co piszesz - możesz to jakkolwiek wytłumaczyć?


@Erie: Może po prostu zajrzyj do jakiegoś podręcznika z matematyki dla klas podstawowych.

Ba.. nie ma to nawet znaczenia czy to są proste, czy krzywe. Aby się przecinały ze sobą muszą mieć jeden punkt wspólny

Proste jak mają tylko jeden punkt wspólny, to się przecinają. Krzywe, jak mają jeden punkt wspólny, to albo się przecinają, albo są styczne do siebie i się
Wykopaliskasz - > Hmmm to ciekawostka to co piszesz - możesz to jakkolwiek wytłumaczy...

źródło: comment_1593385290UbLR9B45Sf5FBIZglxhY0g.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Może po prostu zajrzyj do jakiegoś podręcznika z matematyki dla klas podstawowych.


@Wykopaliskasz: Może zajrzyj do tych podręczników i postaraj się je zrozumieć.

I proszę nie urągaj swojej i mojej inteligencji z tym wspaniałym obrazkiem i próbami sugerowania czegoś, czego nie powiedziałem i czego nie twierdziłem :).
  • Odpowiedz
"Matematycznie" to linie nie mają ani początku, ani końca.


@Tarec: Nie, "linia prosta" lub krócej "prosta" to jest to, co masz najprawdopodobniej na myśli i to nie ma końca i początku. Jest to określone pojęcie, które opisuje szczególny przypadek nieograniczonego z obydwu stron "obiektu". Sama linia to np. ślad na kartce narysowany przez dziecko, ślad buta który zarysował parkiet, czy też ślad długopisu. Twój podpis może być jedną linią lub
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: na szkoleniu mówili nam, ze ma byc widoczny punkt przecięcia się. Jeżeli narysujesz serce i na łączeniu się przetnie, to głos ważny. Ptaszek nieważny i tak liczyliśmy. Na 1500 kart "tylko" 2 mialy ptaszek.
  • Odpowiedz
na szkoleniu mówili nam, ze ma byc widoczny punkt przecięcia się. Jeżeli narysujesz serce i na łączeniu się przetnie, to głos ważny. Ptaszek nieważny i tak liczyliśmy. Na 1500 kart "tylko" 2 mialy ptaszek.


@Paayor: Ja o tym wiem. To tylko @Erie doszukuje się jakichś teorii i próbuje wymyślać matematykę na nowo.
  • Odpowiedz
@toporek1234: a gdyby tak przed samymi wyborami rozprowadzić fejk newsa skierowanego do starych bab ze przy Dudzie trzeba postawić fajke bo to dobry człowiek a nie jak ten czaskowski co masturbuje dzieci razem z biedroniem w wolnym czasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
a gdyby tak przed samymi wyborami rozprowadzić fejk newsa skierowanego do starych bab


@KiszeKapuste: I w jaki sposób będziesz rozprowadzał tego fejk newsa? W internecie?

Starsi ludzie cały dzień oglądają wiadomości. Niektórzy na wybranej stacji, a niektórzy robią maraton po wszystkich stacjach.

Poza tym akcje tego typu raczej wprowadziłyby w błąd prędzej młodych, którzy nigdy nie głosowali, a nie starszych, którzy od zawsze dają krzyżyk.
  • Odpowiedz