Wpis z mikrobloga

#zdrowie #medycyna #nietolerancjapokarmowa #igg #nietolerancjepokarmowe #dieta #alergia

Robiłem sobie 2 razy test na "Nietolerancję pokarmową zależną" - przeciwciała IgG. Za pierwszym razem (rok temu) kilkanaście produktów, za drugim razem ponad 90 produktów (niedawno).

Mam nieco sprzeczne wyniki. Pomożecie mi to zrozumieć? W pierwszym badaniu badano Kazeinę, czyli białka mleka (wyszła bardzo źle)

Za drugim razem badano mleko krowie i przetwory i osobno jogurt. No i mleko wyszło znowu źle, ale dlaczego jogurt wyszedł bardzo dobrze?

Czyżby w jogurcie nie było białek mleka?

* jakby kogoś ciekawiło, mogę wrzucić niedługo wszystkie wyniki.
Chicane - #zdrowie #medycyna #nietolerancjapokarmowa #igg #nietolerancjepokarmowe #di...

źródło: comment_15933597086dJhHg5rFZ7cTitzMwcgIC.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@r__k dzięki. kiedyś widziałem też dobry artykuł naukowy jakiegoś doktora z z Polski, który zawarł podobne wnioski. Jak znajdę to postaram się tutaj też dołączyć dla potomnych.
  • Odpowiedz
@Chicane: dlatego mogą ci wyjść jakiekolwiek wyniki w tym teście, więc nie ma co za bardzo na niego patrzeć :/
Zawołaj, jak znajdziesz, ciekawa jestem.
  • Odpowiedz
@r__k: udało się odnaleźć:

Wartość diagnostyczna oznaczeń specyficznych IgG w alergii i nietolerancji pokarmowej

The diagnostic significance of specific IgG antibodies in food allergy and
  • Odpowiedz
A jak reagujesz na nabiał?


@Idesiku_Nago: trudno powiedzieć, bo od dłuższego czasu staram się go unikać. może latem jak będę miał 2 tygodnie urlopu zrobię sobie test i nażrę się jogurtów i kefirów któregoś dnia i zobaczę co się stanie
  • Odpowiedz