Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#netflix #wglebilasu #pytanie #seriale

Po seansie "W głębi lasu" mam mieszane uczucia.

Jak Wam się podobał ten serial? Nie czytałam książki i mam wrażenie, że parę rzeczy było bez sensu albo coś mi umknęło:

Dlaczego ta kelnerka miała klucze do mieszkania Artura i jednocześnie znała szwagierkę Pawła? Ona pomagała Dunajowi? To był zbieg okoliczności, czy Dunaj wiedział o Arturze? Kto wysłał pracę do dorosłej Laury i po co? Też ta Azjatka z Dunajem? Ale co im to miało dać? Po co Artur się kontaktował z Dawidem? I po co Dawid go zabił? I co właściwie Dawid miał do Pawła? Przecież lepiej dla niego gdyby Artur przeżył, mógłby wtedy pozwać jego rodziców o wyłudzenie.
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NowyTonyHawkTylkoZeRapowy: Dzięki, czyli wygląda na to, że jak zwykle "książka lepsza". Czytałam też komentarze na filmwebie i podobno w książce tego motywu z wyrabianiem szwagierki nie ma. Chyba scenarzyści się trochę pogubili, ewentualnie na montażu poleciało, bo przykładowo rany Laury były pokazane na pocztąku, ale jakoś nie wyglądało żeby jej ojciec myślał, że miała coś wspólnego z morderstwami. Poza tym wiele rzeczy się czasowo nie zgadzało, np. ten film z żoną.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spammaster: dzięki, właśnie czytałam już wiele wyjaśnień, że w książce ta sprawa gwałtu była dużo wcześniej i ten dziennikarz szukał haków na Pawła i płacił za informacje i stąd do sprawy wmieszał się Artur który chciał zarobić. A ta Azjatka była wynajętym detektywem. Plus Dawid myślał, że Laura była zamieszana w morderstwa i bał się, że Artur z Pawłem jej zaszkodzą. Niestety w serialu tego w ogóle nie pokazali. Czytałam kilka