Wpis z mikrobloga

Wciąż wybrzydza, eeprom musi być zaprogramowany tak żeby wkładka identyfikowała się jako „Cisco”.

@HackYouToo nie kombinuj z Allegro, te wkładki kosztują po $20 za sztukę. Kup zakodowane poprawnie zamienniki na FS.com albo u kogoś innego jak koledzy sugerują i będziesz miał pewność że zadziała.
WS-C3560G-48TS


@HackYouToo: Czy ten switch ma porty SFP 10gb? Jesli nie ma jak ma dzialac? Nie dam glowy czy wkladki SFP 1/10 by dzialaly w trybie 1gbs jednak podejrzewam, ze raczej zadzialaja w urzadzeniu ktore tez ma takie porty a nie tylko 1gbs lub 10gbs.
@krzywy_kanister: Nie mam pojęcia czy unsupported transceiver jeszcze działa, nie dotykałem Cisco już długie lata.

@HackYouToo ten switch to jakiś stary trup wycofany ze sprzedaży w 2013 roku! Ciekaw jestem jaki soft na nim śmiga?

Btw. żaden z tych vendorow nie ma „oryginalnych” wkładek. Cisco używa głównie Finisar’a ze swoimi naklejkami i innym vendor ID w eepromie.
ten trup miał wsparcie (a więc nowy soft) do 2018 roku ;)


@d1sconn3cted: i tu się mylisz. Przez rok (i tylko rok) po EOS Cisco zapewnia „maintenance releases” czyli poprawki błędów w ostatnim IOS dostępnym dla danego modelu. Żadnych nowych funkcji. Ostatni nowy soft jaki był dostępny na ten switch jest z 2013 roku. Wsparcie o którym piszesz to tylko kontrakt serwisowy z TAC, wymiana wadliwego sprzętu itp.

Szczegóły: https://www.cisco.com/c/en/us/products/eos-eol-policy.html