Wpis z mikrobloga

#uszy #naglagluchota #szumyuszne #tinnitus #sluch #laryngologia
Mirki i Mirabelki może ktoś z Was przerabiał podobną sytuację do mojej i coś podpowie. W grudniu 2019 tydzień po leczeniu kanałowym przytkało mi ucho, jako że w tym okresie biegałem a zaraz po tym morsowanie stwierdziłem że to pewnie od tego i przejdzie, jakiś tydzień później ląduje w szpitalu i stwierdzają nagłą głuchotę i ubytek ok. 35db. Dostaje jakąś kroplówkę + Preductal MR+ Biotropil + Metypred. Po ok 12 tygodniach słyszę normalnie i zamykam ten rozdział. Jest kwiecień, 2 dni przed świętami czuje, że coś dzieje się z moim słuchem ;/ i ratuje się pozostałościami z poprzedniego leczenia czyli wrzucam sobie Predutcal + Biotropil, jest błyskawiczna poprawa. Mamy 10 maj znów problem z uchem, przytaknie i utrata ok 35db, w szpitalu dostaje Encorton. Kontrola co 3 dni na audiogramie i po tygodniu jest ok a więc schodzę z Encortonu. Z racji drugiego leczenia w szpitalu są zalecenia do wykonania RM. RM wykonany, wynik w normie, niczego tam nie ma.

Stan aktualny jest taki że od poniedziałku mam pisk/szum w uchu, ucho nie jest przytkane a słuch raczej w normie i nosze się z zamiarem łykania ponownie Metypredu/Encortonu jak tylko coś się zadzieje mocniejszego. Na moje przyczyną która to zainicjowała może być leczenie kanałowe, rozmawiałem o tym z lekarzem prowadzącym i wykluczył moje domysły. Macie może jakieś rady, wskazówki?
  • 18
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mat_pl: pisk masz cały czas? Jak glosny w skali od 1 na 10? W obu czy jednym? Mnie też przytkało po zawianiu ale trwało to parę dni, miałeś jakiś ból itd.? Ja dziwnie słyszałem swój głos i miałem te uczucie właśnie zatkanych uszu.
  • Odpowiedz
@ssehflodur: pisk jest cały czas, w zależności gdzie jestem słysze go lub nie. W skali powiedzmy max 3/10 w jednym uchu. prawe. To raczej nie jest przewiane ucho bo od grudnia zacząłem mega dbać o uszy pod tym względem. Ból czasami się pojawia, a w zasadzie to kłucie. Dźwięk jest także trochę zmodyfikowany, głównie te ostre i mocne np. syrena karetki pozostawia dziwne echo.
  • Odpowiedz
@ssehflodur: Na początku przytkane ucho, 2 dni później zniekształciło mi mega dźwięki i wycieło mi słuch bardzo mocno. Taki główny objaw przy tych 2 akcjach w moim przypadku to znacząca utrata słuchu, którą zauważam. Na audiogramach to jakieś 30-35db, tylko w pewnych zakresach częstotliwości.
Przy drugiej akcji miałem tylko problem z wycietym słuchem. Teraz pojawiły się szumy w uchu, słuch raczej na tym samym poziomie i ew. leciutko przytkane ucho
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mat_pl: dobrze ze dali ci steryd, ja miałem tylko przytkanie i dziwnie słyszałem swój głos i inne dźwięki jakby przytłumione. Audiogram wyszedl niby ok, niedługo będe robił otoemisje. U ciebie prawdopodobnie doszło do nieznacznego uszkodzenia komórek sluchowych ( to około 90% przypadków szumu) Tak mi powiedziała najlepsza specjalistka w kraju która w tym siedzi. Znam osobę której po 4 dniach steryd pomógł więc lekarze pitolą. Te 3 dni to taki
  • Odpowiedz
@ssehflodur: najgorzej że nie wiem co generuje ciągle ten problem ;/ Latam po różnych specach w dziedzinie Otolaryngologi ale kurde wszyscy jak jedna mantra, że przyczyn może być wiele, że ciężko może być zdiagnozować itd. Jutro lecę do jakiejś młodej na konsultacje, świeża głowa, podobno zarobiona i mocno zakręcona na punkcie leczenia więc może jej się będzie chciało ogarnąć sytuację.

Ideolo, że robię zlecenie w prywatnej przychodni to chociaż bez
  • Odpowiedz
@ssehflodur: no i tak jak myślałem 3 nawrót :( Dziś wizyta u młodego Laryngolog widać, że jeszcze jej się chce. Opowiedziałem jej co i jak stwierdziła żebym wrzucił dziś i jutro encorton, jak nic nie da to czwartek na audiogram do szpitala i dalsze leczenie. Wypisała usg doplera (szyja), wizyta u neurologa i codzienne pomiary ciśnienia. Zobaczymy co dalej
  • Odpowiedz
@kacap-: wyszło tyle, że nafaszerowałem się Encortonem, który dostałem w szpitalu, ale troszkę dłużej no i spokój był do tego poniedziałku. Znów mi to #!$%@? czuję wraca bo cały czas szum w uchu. Nie chce brać już tego encortonu bo jest tragedia, ryj cały wysypany przez 2 tygodnie, ale chyba trzeba będzie wrócić do tego.

Wszystkie wyniki ok, nikt nic nie wie. Od lekarzy: "Mam nadzieję, że już to panu się nie powtórzy".
Mam dwóch podejrzanych w sumie:
1. Alko w ilości większej niż 4 piwa (wódy etc nie tykam)
2. Bieganie
  • Odpowiedz
@kacap-: ten ząb to tylko moje domysły ( ͡° ͜ʖ ͡°) lekarze twierdzą, że nie ma to związku. Leć na szpital tam Ci wszystko ogarną z miejsca i będziesz wiedział.
  • Odpowiedz
@kacap-: jestem ze Szczecina, byłem na Unii i na Arkońskiej. Oba szpitale jak szpitale :) zależy na kogo trafisz, na Arkońskiej nowszy sprzęt, młodsza obsada ale moje leczenie było skuteczne po ok. 2 tygodniach (słabszy steryd) na Unii starsza ekipa i mocne leczenie z efektem już po 3/4 dniach. Raczej oba szpitale nie zajmują się stricte leczeniem tego, z przeróżnych postów polecają prywatny szpital w Kajetanach.
Betahistyny nie brałem, dostawałem
  • Odpowiedz
@kamil-gatarczyk: szumy zostały, leciutki niedosłuch ale nie mam chociaż efektu jak wcześniej zatkanego ucha i całkowicie zniekształconych dźwięków. Jest lepiej ale nie ideolo. Wluczylem się jescze kilka razy po lekarzach i każdy rozkładał łapy, wszystkie badania, nic nie widać. Było podejrzenie boreliozy ale nic.
Finalnie wydaje mi się że albo związek z zatokami mocny albo ciśnieniowy. Dostałem od kardio w tamtym okresie małe dawki na nadciśnienie, które nadal biorę i
  • Odpowiedz
@mat_pl: hej i coś może się u Ciebie zmieniło? dziewczyna ma podobnie (nagła głuchota na jedno ucho). Sterydy + kroplówka... plus komora hiperbaryczna. Dziś miała mieć osiemnastą komorę, ale miała pogorszenie i rano obudziła ją "wirówka". MOże jakies tipy / coś udało Ci się naprawić / poprawić? Może jakieś sposoby na "zawroty głowy"? czy nie miałeś?
  • Odpowiedz
@thelinker: cześć... dziś była na rezonansie.
Ogólnie niewiele wiadomo, ale polepszyło się (nie ma już wirówek), ale pracuje w szkole... a to kiepskie warunki, dzieciaki drą japy itd. ;) a słuch trochę wariuje (zatyka / szumy / huki / piski itd.). NIby audiogram dobry, ale nie "słyszy" normalnie... Ale to trochę nadal proces, jednego dnia jest dobrze, drugiego beznadziejnie...

Już leczenia żadnego nie ma... te komory przerwała (zostały jej dwa
  • Odpowiedz